Lech Poznań. Marcin Robak: Jestem zdrowy. Teraz chcę grać i strzelać gole dla Lecha

- Z moim zdrowiem wszystko w porządku. Mam nadzieję, że dla mnie i dla drużyny to będzie udany sezon - mówi napastnik Lecha Poznań Marcin Robak.

33-letni Robak niemal cały poprzedni sezon stracił przez kontuzje stawu skokowego. Wystąpił w zaledwie trzynastu meczach, w tym tylko sześć rozpoczynał w wyjściowym składzie. W tym roku tylko raz pojawił się na boisku tylko raz - w maju wszedł z ławki w spotkaniu z Cracovią.

Teraz - jak sam zapewnia - z jego zdrowiem już wszystko gra. - Wszystko w porządku. Do nowego sezonu każdy przygotowuje się na pełnych obrotach razem z chłopakami - zapewniał Robak po drugim treningu w nowym sezonie.

Nie tylko Robak, ale i cały Lech ma do zmazania złe wrażenie po poprzednim sezonie. Kolejorz zajął tylko siódme miejsce w ekstraklasie, przegrał finał Pucharu Polski, a w fazie grupowej Ligi Europy zajął trzecią lokatę. - Po nieudanym sezonie każdy chce odwodnić sobie i kibicom, że znów możemy walczyć o mistrzostwo Polski. Mam nadzieję, że dla mnie i dla drużyny to będzie udany sezon. Nie gramy w europejskich pucharach, więc możemy się w pełni skupić na lidze - przyznaje napastnik Lecha.

Główny zarzut stawiany przed grą Lecha w poprzednim sezonie dotyczył nieskuteczności. Lechici nie zdobywali bramek, a winą obarczano przede wszystkim napastników - Dawida Kownackiego i Nickiego Bille, a o Robaku niemal zapomniano z uwagi na przeciągającą się rehabilitacje. Nic dziwnego zatem, że kibice podnoszą hasła o tym, by Kolejorz sprowadził kolejnego snajpera. Najpoważniejszym kandydatem do wzmocnienia Lecha jest obecnie rumuński napastnik Ioan Hora.

- Wiadomo, że w poprzednim sezonie gra w ataku szwankowała, ale to nie tylko napastnicy nie strzelali goli. Jako cała drużyna nie potrafiliśmy zdobywać bramek. Po takim sezonie zawsze pojawiają się głosy, że Lech potrzebuje snajpera. To normalne - twierdzi Marcin Robak. On sam przyznaje, że nie stawia przed sobą konkretnych celów strzeleckich: - Chcę przede wszystkim grać i strzelać gole. Nie chcę zakładać przed sezonem, że zdobędę X bramek. Każdą daną mi szansę będę chciał zamienić na gole.

Więcej o: