Uwaga, w niedzielę Półmaraton Radomskiego Czerwca 76. Będą spore utrudnienia w ruchu

Zmiany w ruchu będą wprowadzane w godz. 9-13.20. Objazdami pojadą też autobusy miejskie (oprócz linii 12, 21, 25 i 26).

Biegacze wyruszą z ul. Narutowicza i będą się przemieszczać kolejno ulicami: Kościuszki (od Narutowicza do Plant), Planty (od Kościuszki do Sedlaka), Sedlaka (od Plant do Narutowicza), Narutowicza (kontynuacja zamknięcia opisanego powyżej), Podwalna (od Narutowicza do Wałowej), Wałowa (od Podwalnej do łącznika z Grodzką), Grodzka (od łącznika z Wałową do Rynku), Rynek (okrążenie placu przeciwnie do kierunku ruchu), Wolność (od Rynku do Reja), Reja (od Wolność do placu Kazimierza Wielkiego), Malczewskiego (od placu Kazimierza Wielkiego do Kelles-Krauza), Kelles-Krauza (od Malczewskiego do Struga - jezdnia południowa), Struga (od Kelles-Krauza do Pileckiego - jezdnia południowa), Pileckiego (od Struga do Kelles-Krauza), Kelles-Krauza (od Pileckiego do Niedziałkowskiego), Niedziałkowskiego (od Kelles-Krauza do Kilińskiego), Kilińskiego (od Niedziałkowskiego do Witolda), Witolda (od Kilińskiego do Żeromskiego), Żeromskiego (od Witolda do 25 Czerwca wraz z placem przed UM), 25 Czerwca (od Żeromskiego do al. Tajnej Organizacji Nauczyciel.), al. Tajnej Organizacji Nauczyciel. (od 25 Czerwca do Zbrowskiego), Zbrowskiego (od al. Tajnej Organizacji Nauczyciel. do Żeromskiego), Żeromskiego (od Zbrowskiego do Lubelskiej), Lubelska (od Żeromskiego do Małęczyńskiej), Małęczyńska (od Lubelskiej do Wrocławskiej), Wrocławska (od Małęczyńskiej do Chorzowskiej), Chorzowska (od Wrocławskiej do Lubelskiej), Lubelska (od Chorzowskiej do Kochanowskiego), Kochanowskiego (od Lubelskiej do Zwoleńskiej), Zwoleńska (od Kochanowskiego do Komunalnej), Komunalna (od Zwoleńskiej do Odrodzenia), Odrodzenia (od Komunalnej do Litewskiej), Litewska (od Odrodzenia do Ogrodniczej), Ogrodnicza (od Litewskiej do Długojowskiej), Długojowska (od Ogrodniczej do Puławskiej), Puławska (od Długojowskiej do Średniej), Średnia (od Puławskiej do Słowackiego), Słowackiego (prawy pas od Średniej do wiaduktu i pod wiaduktem), Domagalskiego (od Cymerysa-Kwiatkowskiego do Kolejowej), Kolejowa (od Domagalskiego do Czarnej), Czarna (od Kolejowej do PCK), PCK (od Czarnej do alei Grzecznarowskiego), aleja Grzecznarowskiego (ciąg pieszo-jezdny od PCK do Dowkontta), 1905 Roku (ciąg pieszo-jezdny od Dowkontta do Biznesowej), Biznesowa (od 1905 Roku do Przemysłowej), Przemysłowa (od Biznesowej do Młodzianowskiej), Młodzianowska (od Przemysłowej do Blaszanej), Mariacka (od Blaszanej do Sedlaka), Sedlaka (od Mariackiej do Plant), Planty (od Sedlaka do Cichej), alejki parku Planty (od Plant do stadionu - META).

Poszczególne ulice będą całkowicie zamykane dla ruchu kołowego kilkanaście minut przed pierwszymi biegaczami i ponownie otwierane kilka minut po przebiegnięciu ostatnich zawodników. Niemożliwy będzie też ruch poprzeczny. Trasa będzie zabezpieczana przez funkcjonariuszy policji, straży miejskiej i wolontariuszy.

MZDiK prosi w imieniu organizatorów biegu o takie zaplanowanie przemieszczania się po Radomiu w czasie biegu, aby unikać w miarę możliwości przejeżdżania przez Planty, Śródmieście, Dzierzków i Glinice w wyżej wymienionych godzinach. - Mieszkańców ulic, którymi będą poruszali się biegacze, prosimy o niekorzystanie w tym czasie ze swoich pojazdów. Jeśli będzie to konieczne, prosimy o wcześniejsze przeparkowanie samochodów w inne miejsca, skąd przejazd będzie możliwy bez stwarzania niebezpieczeństwa potrącenia uczestników półmaratonu. Dotyczy to głównie mieszkańców domów na Dzierzkowie i Glinicach oraz bloków przy ulicy PCK - mówi Dariusz Dębski, rzecznik MZDiK.