Wysoka wygrana Jagiellonii w sparingu. Trzech graczy na testach

Piłkarze Jagiellonii mają za sobą pierwszy sparing w okresie przygotowawczym do nowego sezonu w ekstraklasie. W środę białostoczanie wygrali 5:0 na wyjeździe z IV-ligową Cresovią Siemiatycze.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

W pierwszej połowie spotkania dwa gole dla drużyny z Białegostoku zdobył Karol Świderski. Najpierw na bramkę zamienił podanie Tarasa Romanczuka, a następnie Dawida Polkowskiego.

W drugiej części meczu piłkarze Jagiellonii zaliczyli trzy trafienia. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Przemysław Frankowski, a następnie Paweł Kaczmarczyk oraz Karol Mackiewicz.

Podopieczni trenera Michała Probierza mieli jeszcze kilka okazji do zdobycia kolejnych goli, ale ich nie wykorzystali. M.in. odrobiny precyzji zabrakło przy strzałach Łukasza Sołowieja czy Michała Smolarczyka. Ci dwa zawodnicy przebywają w drużynie z Białegostoku na testach. Pierwszy z nich to 27-letni obrońca, który ostatnio występował w I-ligowym Zagłębiu Sosnowiec. Smolarczyk to natomiast 22-letni napastnik, który ostatnio wraz z Wierną Małogoszcz wywalczył awans do III ligi. W sparingu z Cresovią testowany był również Patryk Szymański, 23-letni skrzydłowy przez ostatnie pół roku grał w I-ligowym GKS-ie Katowice.

Kolejny mecz kontrolny Jagiellonia rozegra w sobotę. Białostoczanie zagrają, również w Siemiatyczach, z Górnikiem Łęczna.

Cresovia Siemiatycze - Jagiellonia Białystok 0:5

Strzelcy bramek: Karol Świderski (27. i 45.), Przemysław Frankowski (73.), Karol Mackiewicz (83.), Paweł Kaczmarczyk (85.).

Jagiellonia: I połowa: Gugeszaszwili - Szymonowicz, Sołowiej, Guti, Pajnowski - Falon, Romanczuk - Kaczmarczyk, Świderski, Szymański - Smolarczyk. II połowa: Gostomski - Burliga, Sołowiej, Wasiluk, Staus - Góralski, Grzyb - Frankowski, Mackiewicz, Szymański - Smolarczyk. Na zmiany wchodzili: Polkowski, Niemczynowicz, Radecki, Asatiani.