20-latek z Niemiec pierwszym wzmocnieniem Pogoni Szczecin

Pogoń dokonała pierwszego letniego transferu. 3-letni kontrakt ze szczecińskim klubem podpisał David Niepsuj.

To 20-letni prawy obrońca, który ostatni sezon spędził w drugoligowym niemieckim Vfl Bochum. Ostatnio przebywał na testach w Ruchu Chorzów, ale ostatecznie zdecydował się na transfer do Pogoni.

- David dołączył do nas jako wolny zawodnik. Wcześniej rozwiązał swój kontrakt w Bochum, by móc trafić do Pogoni - mówi dyrektor sportowy klubu Maciej Stolarczyk.

Bogate CV

Młody piłkarz jest regularnie powoływany do reprezentacji Polski U-20. To właśnie tam wypatrzył go Stolarczyk, który jest również asystentem selekcjonera kadry młodzieżowej. Niepsuj urodził się za naszą zachodnią granicą w Wuppertalu i to właśnie w Niemczech spędził całą dotychczasową karierę (ma dwa obywatelstwa). Grał w juniorskich drużynach Bayeru Leverkusen, Borussii Mönchengladbach oraz Fortuny Düsseldorf. Potem zaliczył krótki epizod w pierwszej drużynie Wuppertaler SV (5. liga), a ostatnie dwa lata spędził w Bochum. Najpierw z powodzeniem grał w czwartoligowych rezerwach (31 spotkań i 4 gole), dzięki czemu awansował do pierwszej drużyny występującej na zapleczu Bundesligi. Nie dostał jednak okazji do debiutu i po sezonie rozwiązał kontrakt.

Ulga Frączczaka

Niepsuj jest drugą nową twarzą w szczecińskim zespole. Do drużyny wcześniej dołączył Kamil Drygas z Zawiszy Bydgoszcz, ale ten transfer był "zaklepany" już zimą. Przyjście 20-latka ucieszy nie tylko spragnionych wzmocnień kibiców, ale przede wszystkim Adama Frączczaka.

W Pogoni od dłuższego czasu był problem z obsadzeniem prawej obrony i to właśnie Frączczak jako najbardziej uniwersalny spośród wszystkich zawodników w kadrze, musiał "łatać" dziurę na tej pozycji. Teraz będzie już mógł spokojnie wrócić na skrzydło lub do ataku.

źródło: Okazje.info

Więcej o: