Półmaraton Czerwca 76. Specjalne nagrody dla najlepszych radomian

Już w najbliższą niedzielę 19 czerwca IV edycja Półmaratonu Radomskiego Czerwca 76. Jest już niemal pewne, że w biegu głównym na dystansie nieco ponad 21 kilometrów wystartuje ponad 1000 miłośników biegania.

W stawce oczywiście nie zabraknie radomian. Główny organizator, czyli Stowarzyszenie "Biegiem Radom" poinformował właśnie o kolejnej nowości w tej edycji radomskiego półmaratonu. Chodzi o specjalne nagrody finansowe ufundowane w kategorii "Najlepszy Radomianin, Najlepsza Radomianka".

- Miło nam poinformować, o przyznaniu specjalnej nagrody finansowej, w kategorii "Najlepszy Radomianin, Najlepsza Radomianka" ufundowanej przez Prezydenta Miasta Radomia, w wysokości 1000zł. W Radomiu nagrody zawsze były dość wysokie, w wielu różnych kategoriach, tak pieniężne, jak i rzeczowe. I chociaż nie biegamy dla nagród, miło jest takie dostawać, warto też uhonorować wysiłek tych najlepszych. To co odróżnia Radomski Półmaraton od innych, to istnienie tzw. kategorii krajowej, oprócz kategorii open, dzięki której osobno możemy oklaskiwać na podium najlepszych w ogóle, czyli łącznie z zawodnikami o nie polskiej narodowości (miejsca 1-3 pula nagród 1800zł), oraz najlepszych Polaków (miejsca 1-6, pula nagród 7400zł). Podobnie w innych kategoriach, najlepsi mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Na przykład, w Biegu Radości - Dumne Warchoły oprócz nagród finansowych dla trzech najlepszych zawodników wśród Pań i Panów (500,300 i 200zł), przewidziane są też nagrody niespodzianki, losowo przyznawane wśród wszystkich uczestników - czytamy w komunikacie organizatorów.