Półmaraton Radomskiego Czerwca 76. Wystartuj w sobotnim Biegu "Dumne Warchoły"

IV edycja Radomskiego Półmaratonu Czerwca 76 już w najbliższą niedzielę. Tymczasem warto zarezerwować sobie czas już w przeddzień tego biegu, kiedy to odbędą się nie mniej interesujące zmagania.

Pomysłodawcy Radomskiego Półmaratonu od początku realizacji tego projektu powtarzają, że hasło "Bieg z historią w tle" jak ulał pasuje do tej imprezy. Wszak oprócz zachęcenia do aktywności ruchowej organizatorzy proponują sportową formę upamiętnienia protestu robotników, które miały miejsce w Radomiu w 1976 roku.

Nie ma wątpliwości, że z roku na rok impreza się rozrasta. Tak pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. No i tym razem mówimy już nie tylko o niedzielnym półmaratonie, ale o całym szeregu propozycji dla biegaczy.

- W tej edycji pólmaratonu, przypadającej w 40-tą rocznicę wydarzeń czerwcowych, szczególny nacisk położyliśmy na sobotni program imprezy. 18 czerwca poza tradycyjnymi biegami dla dzieci i młodzieży, przygotowaliśmy czterogodzinny program gier i zabaw w wykonaniu grupy animatorów Klaun Polska. Natomiast program biegowy otworzy bieg dzieci autystycznych, a zakończy Bieg Radości - Dumne Warchoły. Bieg Radości - to bieg szczególny, w którym powinniśmy okazać poparcie i szacunek uczestnikom radomskich wydarzeń czerwcowych - mówił Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia "Biegiem Radom", które jest głównym organizatorem dwudniowych zmagań w Radomiu.

Dla uczestników wspomnianego Biegu radości przygotowano oryginalne medale i koszulki, a do puli nagród regulaminowych, organizatorzy dołożyli nagrody finansowe dla najlepszych zawodników i zawodniczek oraz nagrody niespodzianki dla zdobywców dalszych pozycji.

Program Festynu biegowego dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Sobota 18 czerwca, stadion MOSIR -u przy ul. Narutowicza (od godz. 16). Rodzinny festyn dla dzieci, młodzieży i dorosłych: godz. 16 - otwarcie biura zawodów. Rejestracja, weryfikacja, wydawanie pakietów startowych, godz. 17.45 -

start biegu przedszkolaków, godz. 18 - start biegów dzieci i młodzieży, godz. 18.50 - dekoracje biegów dzieci, godz. 19.15 - Bieg Radości - "Dumne Warchoły" (dystans 2,5 kilometra). Zapisy na sobotnie biegi przyjmowane są drogą elektroniczną pod adresem: http://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php.Warto dodać, że organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje dla dzieci i dorosłych. O dobrą zabawę zadbają animatorzy Klaun Polska.