Czy Dawid Plizga wróci do Górnika Zabrze? "Na pierwszym treningu mnie nie będzie"

- Teraz wszystko zależy od Górnika Zabrze - tak o swojej przyszłości w klubie z Roosevelta mówi Dawid Plizga, który ostatnie 1,5 roku spędził na wypożyczeniu w Termalice Bruk-Bet Nieciecza.

Czy Górnik Zabrze szybko wróci do Ekstraklasy? Podyskutuj na Facebooku >>

Górnik Zabrze planuje szybki powrót do Ekstraklasy, choć nawet przy Roosevelta przyznają, że nie będzie to zadanie łatwe. Kilka wzmocnień składu na pewno by się przydało... Czy może takim być Dawid Plizga? Ostatnie 1,5 roku ten ofensywny pomocnik lub napastnik spędził co prawda w Termalice Bruk-Bet Nieciecza, ale był do niej z Zabrza jedynie wypożyczony.

- Teraz wszystko zależy od Górnika. Formalnie wciąż jestem na wypożyczeniu w Termalice, ale 1 lipca muszę stawić się w Zabrzu - mówi sam zainteresowany.

- Zabrzanie przygotowania do nowego sezonu wznawiają jednak już 20 czerwca - zauważamy. - Tak, wiem, ale Górnik nie zwrócił się do Termaliki, by ta pozwoliła mi wrócić do Zabrza wcześniej. Na pierwszym treningu w Zabrzu mnie więc nie będzie - wyjaśnia Plizga.

Plizga trafił na Roosevelta latem 2014 roku, ale specjalnego uznania w oczach Roberta Warzychy, ówczesnego trenera Górnika, nie zyskał. Później Warzycha tłumaczył to tak: - Drużyna wygrywała, więc nie było potrzeby niczego zmieniać. Na tej pozycji świetnie dawali sobie radę Madej i Jeż. Mało tego. Ten pierwszy grał jeden z najlepszych sezonów w karierze. W tym samym czasie Dawid złapał kontuzję ramienia, a kiedy się wyleczył, uznał, że chce grać regularnie. W Górniku nie miał takiej gwarancji, więc zgodziłem się na jego wypożyczenie do Niecieczy.

Wiosną 2015 roku Plizga pomógł Termalice wywalczyć wicemistrzostwo pierwszej ligi (15 meczów i pięć bramek), a i w minionym sezonie Ekstraklasy należał do jej ważnych ogniw (33 spotkania i cztery gole).

Obserwuj autora na Twitterze - @kkwasniewski_ >>

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.