Developres SkyRes Rzeszów się zbroi. Na play-offy?

Trzech zawodniczek brakuje do skompletowania kadry w Developresie SkyRes Rzeszów. Działacze postanowili mocno przebudować skład, by drużyna w nowym sezonie powalczyła o miejsce gwarantujące grę w fazie play-off.

Chcesz wiedzieć wszystko o Developresie Rzeszów? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Za Developresem SkyRes Rzeszów dwa nieudane sezony w ORLEN Lidze. W obu drużyna grała poniżej oczekiwań i na koniec zajmowała przed ostatnie miejsce. W nowych rozgrywkach ma być inaczej. A wszystko za sprawą kadrowej rewolucji. Działacze zdecydowali, że wymienią większość składu. Zostawili jedynie cztery siatkarki z poprzedniego sezonu. Został też trener Jacek Skrok, któremu zakontraktowano nowy sztab szkoleniowy. Reszcie podziękowano.

W Developresie przedłużono umowy z dwoma środkowymi: Magdaleną Hawryłą i Katarzyną Warzochą, przyjmującą Ewą Śliwińską i libero Lucyną Borek. - To były nasze przemyślane decyzje - mówił we wtorkowej rozmowie w Radiu Centrum Wiesław Kozieł, wiceprezes rzeszowskiego klubu, który za ubiegły, bardzo słaby sezon największe pretensje miał do zawodniczek. - Jesteśmy bardzo rozczarowani. Nie udało się stworzyć zespołu, klimatu. My także popełniliśmy błędy. Musieliśmy zrobić rewolucję - podkreślił Kozieł.

Ruchy transferowe Developresu robią wrażenie. Szczególnie zakontraktowanie reprezentacyjnej przyjmującej Klaudii Kaczorowskiej (ostatnio PGE Atom Trefl Sopot). Sporo obiecuje się również po transferze środkowej Katarzyny Mróz (Chemik Police). 35-letnia zawodniczka ma być drugą kluczową zawodniczką. W ataku postawiono na Adelę Helić. Serbka ma za sobą dobry sezon w Polskim Cukrze Muszyniance Muszyna. Ponadto klub pozyskał środkową Karolinę Szymańską (Legionovia Legionowo), przyjmującą z Bułgarii Kremenę Kamenovą (Idmanocagi - Turcja) i Natalię Strózik (BKS Bielsko-Biała), a także libero Joannę Nickowską z drużyny rezerw Chemika Police.

Do zamknięcia kadry brakuje jeszcze trzech zawodniczek. Dwóch rozgrywających i atakującej. Według serwisu rzeszow.sport.pl Developres zasilą rozgrywające Anna Kaczmar (PGE Atom Tref Sopot) i Karolina Szczygieł (Polski Cukier Muszynianka Muszyna), a także atakująca mająca za sobą sezon w I lidze. - Wiem, że zrobiliśmy dobry zespół, że będziemy grali fajną i lepszą siatkówkę - zapewniał wiceprezes Kozieł, dla którego plan minimum w nowym sezonie to szóste miejsce i gra w fazie play-off. - Z szóstego miejsca będę zadowolony. Tak samo mówiłem rok temu. Wtedy jednak trochę się rozpędziliśmy. Oby tylko ominęły nas kontuzje - dodał.

Developres przygotowania do sezonu 2016/17 rozpocznie najprawdopodobniej 25 lipca. Drużynę czeka obóz w Tryńczy oraz turnieje sparingowe w Wieliczce, Kobyłce, Ostrowcu Świętokrzyskim i Rzeszowie. Strat rozgrywek ORLEN Ligi zaplanowano na 8 października. Niebawem ogłoszony zostanie oficjalny terminarz.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Obserwuj @RzeszowWyborcza

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.