Olsztyn Biega! wraca na ścieżki parku Kusocińskiego

Drugi bieg z cyklu Olsztyn Biega! już w niedzielę. Tym razem zawodnicy będą rywalizować na 5 km.

Familijna akcja "Olsztyn Biega" to od dwóch lat największe wydarzenie tego typu w stolicy Warmii i Mazur. W tym sezonie sportowcy dwa razy przebiegną dystans pięciu kilometrów w parku Kusocińskiego i dwa razy dziesięciu kilometrów na terenach Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel.

Po pierwszym udanym biegu...

... na dystansie 10 kilometrów nad Jeziorem Ukiel [wystartowało ponad 200 osób], sportowcy zmierzą się z dystansem dwa razy krótszym w parku Kusocińskiego. Trasa składa się z dwóch pętli po 2,5 km. Start biegu głównego jest zaplanowany na godz. 10.45. Wcześniej pobiegną młodzi adepci tego sportu podzieleni na trzy kategorie wiekowe: do 6 lat, 6-9 lat oraz 10-16 lat. Najmłodsi z nich mają do pokonania 250 m, a pozostali odpowiednio 950 m oraz 1,76 km.

- Cieszymy się z powrotu do parku Kusocińskiego - mówi Anna Walaugo, organizatorka imprezy z Warmińskiego Klubu Rowerowego "Fan". - Trasa biegu niczym nie się różni od poprzedniego roku. Z logistycznego punktu widzenia lepiej organizuje się nam zawody właśnie w tym miejscu. W przeciwieństwie do terenu nad jeziorem Ukiel, tutaj nie powodujemy żadnych utrudnień dla pieszych oraz rowerzystów.

I dodaje: - W parku Kusocińskiego trasa wydaje się być łatwiejsza dla sportowców. Nie muszą oni zmagać się z podbiegami, a ponadto pokonanie dystansu pięciu kilometrów nie jest trudnym zadaniem dla średnio zaawansowanych biegaczy.

Chętni do startu mogą się zapisać na dwa sposoby. Za pośrednictwem strony internetowej superczas.pl, gdzie rejestracja potrwa już tylko do środy. Kto nie zdąży, będzie miał jeszcze okazję zgłosić się do Sklepu Biegowego (ul. Stare Miasto 8), a także w niedzielę, w biurze zawodów, przed ich rozpoczęciem. Spóźnialscy muszą się jednak liczyć z większymi kosztami. Opłata dla dzieci do lat 6 zamiast 5 zł będzie wówczas wynosić 10 zł, za młodzież w wieku 6-16 lat trzeba będzie zapłacić nie 10 zł a 20 zł. W biegu głównym wpisowe z 20 zł wzrośnie do 40 zł. Na kilka dni przed zawodami na liście startowej widnieje prawie 200 nazwisk.

Nagrody dla wytrwałych

- Liczba osób startujących jest zależna od pogody - zauważa organizatorka. - Niedzielne prognozy są optymistyczne, więc spodziewamy się sporej liczby biegaczy na starcie. Mimo że "rywalizujemy" z turniejem siatkówki plażowej, to nie obawiamy się o frekwencję. Ten, kto lubi biegać, wystartuje w naszych zawodach, a później pójdzie na miejską plażę, by podziwiać najlepszych siatkarzy na świecie. Ponadto codziennie docierają do nas pytania oraz informacje od biegaczy, że z wielką chęcią wezmą udział w imprezie.

I dodaje: - Zachęcamy do przyjścia na naszą imprezę całe rodziny, bowiem dla kibiców mamy przewidziane dodatkowe atrakcje.

Uwaga, dla najbardziej wytrwałych uczestników organizatorzy mają specjalne nagrody. Zostaną one rozdane podczas podsumowania całego sezonu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.