Były piłkarz Lecha Poznań znalazł kolejny klub w ekstraklasie

Dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok podpisał z Koroną Kielce Mateusz Możdżeń. To już trzeci klub piłkarza, odkąd dwa lata temu rozstał się z Lechem Poznań.

25-letni już Mateusz Możdżeń spędził w pierwszym zespole Lecha Poznań pięć sezonów. Już w pierwszym został mistrzem Polski, a w sumie, w koszulce Kolejorza wystąpił w 109 meczach ligowych, w których zdobył dziewięć bramek. Latem 2014 roku nie doszedł do porozumienia w sprawie nowego kontraktu i pożegnał się z Bułgarską. Miał wyjechać i grać w Anglii, ale nic z tego nie wyszło i związał się z Lechią Gdańsk (24 mecze bez gola).

Był jej piłkarzem przez rok, a potem na kolejny sezon związał się z Podbeskidziem Bielsko-Biała (cztery bramki w 33 występach), z którym zaliczył jednak spadek z ekstraklasy. Dziś już wiadomo, że Mateusz Możdżeń pozostanie w najwyższej lidze w kraju, bo podpisanie umowy z wychowankiem Ursusa Warszawa ogłosiła właśnie Korona Kielce. Klub poinformował, że zatrudnił nowego pomocnika na dwa lata z opcją przedłużenia kontraktu o kolejny rok.

Wcześniej na dokładnie takich samych zasadach nowym bramkarzem kieleckiego klubu został Maciej Gostomski, który w połowie minionego sezonu odszedł z Lecha Poznań i zaliczył nieudany epizod w Glasgow Rangers.

źródło: Okazje.info

Więcej o: