TRANSFERY. Klub z Premier League złożył ofertę Lechowi Poznań na Karola Linettego. Niezła suma

Szesnasty zespół angielskiej ekstraklasy, AFC Bournemouth, którego bramkarzem jest Artur Boruc, złożył ofertę Lechowi Poznań na Karola Linettego - twierdzi serwis eyefootball.com. Jego zdaniem Anglicy chcą zapłacić za reprezentanta Polski 3,2 mln funtów!

"Piłkarz, który jest w składzie reprezentacji Polski na Euro 2016, był już obserwowany przez wiele topowych europejskich klubów, ale to Bournemouth jako pierwsze złożyło Lechowi Poznań oficjalną propozycję" - czytamy w serwisie. Pada też kwota transferowa, która powinna się zakręcić w okolicach 3,2 mln funtów. To ok. 4 mln euro, czyli równowartość blisko 18 mln zł. Nie ma wątpliwości, że jeżeli faktycznie taka propozycja leżałaby na stole, to poznański klub zgodziłby się na transfer.

21-letni Karol Linetty ma za sobą cztery sezony w Lechu Poznań. Przez trzy ostatnie był podstawowym pomocnikiem i zdobył z zespołem z Bułgarskiej mistrzostwo oraz Superpuchar Polski. Od początku 2014 roku jest reprezentantem kraju, a w barwach narodowych rozegrał dziesięć spotkań.

Władzie Kolejorza już rok temu zgodziły się na odejście piłkarza, a ten był o krok od przejścia do Club Brugge. Przeszedł tam nawet testy medyczne, ale z podpisania kontraktu ostatecznie nic nie wyszło. Krótko później Karol Linetty przedłużył umowę z Lechem Poznań, ale tylko po to, by klub mógł zarobić na transferze.

W minionym sezonie AFC Bournemouth był beniaminkiem Premier League i zajął szesnaste miejsce w tabeli, dwa miejsca nad strefą spadkową. Podstawowym bramkarzem klubu z miasta nad kanałem La Manche jest Artur Boruc.

Czy wszyscy dziennikarze oglądali ten sam mecz? Prasa po Polska - Irlandia Płn

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA