Bike Cafe w Radomiu. Napij się kawy prosto z roweru [ZDJĘCIA, WIDEO]

Od soboty w Radomiu działa Bike Cafe. To nietypowa kawiarnia, bo mobilna, zrobiona z roweru. W dni powszednie spotkamy ją na deptaku, a w weekendy wszędzie tam, gdzie będzie działo się coś ciekawego.

Kawiarnia na rowerze to nowość w Radomiu, ale nie w Polsce. - Pomysł narodził się w Poznaniu, a w Polsce działa już prawie 30 takich rowerów. Teraz kolejny zawitał do Radomia - mówi Agata Borowska, właścicielka Bike Cafe w naszym mieście.

Jak mówi, największą zaletą rowerowej kawiarni jest jej mobilność. - W dni powszednie codziennie można nas spotkać na deptaku, przy pomniku Kochanowskiego albo przy fontannach, ale w weekendy będziemy wszędzie tam, gdzie akurat będą ciekawe wydarzenie, gdzie będzie biło serce miasta - opowiada Borowska.

Bike Cafe jest czynne od godz. 9 do 19 i nie ma w planach przerwy zimowej. - Rower jest tak skonstruowany, że możemy się przy nim ogrzewać i nie zmarznąć, dlatego planujemy serwować kawę przez cały rok - mówi właścicielka roweru-kawiarni. Jak dodaje, wszystko działa w temperaturze od -10 do +35 stopni.

Obok roweru stoją też leżaki, na których można usiąść z kawą. Menu jest bogate. W Bike Cafe kupimy m.in. tradycyjne małe espresso za 5 zł, 8 zł kosztuje americano i latte, za 12 zł dostaniemy duży kubek kawy mrożonej. Jest też gorąca czekolada i herbata. Dla rowerzystów złotówka rabatu.