Elemental Tri Series w Augustowie. Zacięta rywalizacja

Druga odsłona Pucharu Polski w triathlonie odbyła się w niedzielę podczas Elemental Tri Series w Augustowie. Łącznie w imprezie wzięło udział 500 osób

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

W Augustowie rywalizowano na dystansie sprinterskim (0,75-20-5), olimpijskim (1,5-40-10), supersprinterskim (0,2-10-2,5), a najmłodsi mogli zmierzyć się z biegami rozgrywanymi w ramach Elemental Kids, które odbyły się na dystansach 200, 500 i 1000 m.

Na dystansie supersprinterskim najlepsi okazali się Jakub Rudziński (KS Ironman CS Polska) i Magdalena Sudak (UKS G-8 Bielany Warszawa).

Zmagania na dystansie olimpijskim wygrali Bartosz Awruk (Nadaktywni Białystok) oraz Monika Chodyna (Tri Negu Olsztyn). Ponadto w rywalizacji trzyosobowych sztafet pierwsze miejsce zajęła drużyna AirBike Armexim Development Tri Team w składzie Paweł Boniecki, Przemysław Puławski i Wojciech Omielan.

Zacięta była rywalizacja wśród mężczyzn na dystansie sprinterskim w ramach Pucharu Polski w triathlonie. Najlepszy był Jacek Krawczyk, który o 21 sekund wyprzedził Mateusza Raka (obaj UKS Tri-Team Rumia) i 49 sekund Tomasza Marcinka (KS AZS-AWF Katowice). W rywalizacji kobiet najlepszą była Małgorzata Szczerbińska (MKS Triathlon Malbork).

Cały czas można zapisywać się jeszcze na ostatnie dwa etapy cyklu, które odbędą się w Blachowni k. Częstochowy (31.07.2016) oraz w Białymstoku (21.08.2016). Aby wziąć udział w imprezie należy zgłosić się przez specjalnie przygotowany formularz na stronie triathlonseries.pl .

Więcej o: