Euro 2016. Obaj Węgrzy z Lecha Poznań kontuzjowani. Tamas Kadar i Gergo Lovrencsics nie zagrają?

Nie tylko Tamas Kadar, ale i Gergo Lovrencsics mają urazy i mogą nie zagrać w pierwszym meczu Węgrów na Euro 2016 - poinformował niemiecki trener węgierskiej drużyny Bernd Storck

Lech Poznań jest reprezentowany na Euro 2016 przez trzech piłkarzy, z czego aż dwóch Węgrów. Poza Karolem Linettym w reprezentacji Polski to Tamas Kadar i Gergo Lovrencsics w zespole węgierskim, który wraca na dużą imprezę piłkarską po 30 latach. Ostatnim występem Węgrów był mundial w Meksyku w 1986 roku, gdzie byli oni gromieni przez ZSRR oraz Francję. Na Mistrzostwach Europy natomiast nie grali od 1972 roku. Występ na francuskich boiskach jest zatem bardzo ważny dla węgierskiego futbolu, który za europejskiej prowincji przebywał dłużej niż polski.

Może się okazać, że w święcie jakim w tej sytuacji jest pierwszy na Euro 2016 mecz Węgrów z Austrią (wtorek godz. 18) nie weźmie udziału żadnej z graczy Lecha Poznań. Tamas Kadar ma uraz kostki, a podobnej kontuzji nabawił się także Gergo Lovrencsics. - Obaj zostali kopnięci w nogi na niedzielnym treningu - mówi selekcjoner Bernd Storck. - Decyzję o tym, czy będą mogli zagrać w meczu z Austrią podejmę po naszym poniedziałkowym treningu - dodał.

Obaj gracze Lecha Poznań (Gergo Lovrencsics tylko do 30 czerwca) zagrali w wyjściowej jedenastce poprzedzającego turniej towarzyskiego meczu Węgrów z Niemcami.

Więcej o: