Oficjalnie: Wisła Kraków rozmawia z Mateuszem Zacharą

Trener Dariusz Wdowczyk potwierdził, że Wisła prowadzi rozmowy z Mateuszem Zacharą. Na razie jedynym nowym piłkarzem w zespole jest jednak Adam Mójta.

O zainteresowaniu Wisły Zacharą mówi się od kilku dni. Napastnik miał już nawet przejść testy medyczne w zespole i wydawało się, że lada dzień podpisze kontrakt. - Trwają rozmowy, ale trudno powiedzieć, jak się potoczą. Bądźmy cierpliwi, mam nadzieję, że wszystko pozytywnie się zakończy - opisuje Wdowczyk.

Jedynym nabytkiem Wisły przed nowym sezonem wciąż jest więc Adam Mójta. Były obrońca Podbeskidzia Bielsko-Biała został w poniedziałek oficjalnie zaprezentowany mediom i kibicom. W Krakowie będzie występował z numerem 15. - Dziękuję klubowi i trenerowi za zaufanie, będę starał się wykonać moje zadania najlepiej, jak potrafię - mówi Mójta.

- To ofensywnie grający zawodnik, a Wisła jest ofensywnie grającym zespołem, stąd jego transfer. Mamy za to sporo do poprawienia w grze defensywnej. Adama widzę właśnie jako lewego obrońcę - zapowiada Wdowczyk. O miejsce na lewej stronie defensywy będzie rywalizował z Rafałem Pietrzakiem, bo dla Macieja Sadloka trener przewidział rolę środkowego obrońcy.

Więcej o: