Nowy obrońca i bramkarz w Jagiellonii

Jeszcze tylko kwestia badań i kontrakty wejdą w życie - Ivan Runje i Marian Kelemen będą piłkarzami Jagiellonii.

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Ivan Runje podpisał trzyletni kontrakt z Jagiellonią. Stanie się on ważny po tym, jak obrońca przejdzie pomyślnie badania medyczne. 26-letni piłkarz jest już w Białymstoku.

Zawodnik występujący ostatnio w Omonii Nikozja Białystok odwiedził po raz drugi. Przed rokiem jego wizyta była jednak krótka. Wówczas, będąc graczem Omonii, rywalizował z Jagiellonią w kwalifikacjach Ligi Europy. Górą z tych zmagań wyszli Cypryjczycy, którzy po bezbramkowym remisie w Białymstoku na własnym stadionie wygrali 1:0.

Roczną umowę, zawierająca opcję przedłużenia, z Jagiellonią podpisał też już Marian Kelemen. W tym przypadku też wejdzie ona w życie po badaniach medycznych. 36-letni bramkarz ostatnio występował w słowackim MFK Zemplin Michalovce. Wcześniej grał natomiast m.in. w Śląsku. W ekipie z Wrocławia rozegrał 113 spotkań w polskiej ekstraklasie i świętował m.in. zdobycie mistrzostwa.

Runje i Kelemen są kolejnymi nowymi zawodnikami w Jagiellonii. Już wcześniej umowę z białostockim klubem podpisał napastnik Maciej Górski występujący ostatnio w I-ligowym Chrobrym Głogów.

Jeżeli natomiast chodzi o transfery z klubu, to warto wspomnieć o Karolu Świderskim. Włoskie Empoli chciało go kupić za ponad milion euro. Białostoczanie na sprzedaż się nie zdecydowali.

- To prawda, była oferta, ale on nie jest gotowy na wyjazd. Ponadto jeżeli ktoś widzi w nim taki potencjał, że już dziś chce zapłacić 1 mln 200 tys. euro, to znaczy, że to jest zawodnik warty naprawdę grubych pieniędzy. Z właścicielami ustaliliśmy, że do sprzedaży teraz jest tylko jeden piłkarz - Bartłomiej Drągowski - mówił trener Michał Probierz w programie "Stan Futbolu" w portalu www.weszlo.com.

Jak więc wygląda sytuacja z Drągowskim?

- My chcemy jak najwięcej zarobić, klub pozyskujący chce dla odmiany jak najmniej wydać i rozmowy cały czas trwają. Nie są to rozmowy z tylko jednym klubem - stwierdza Cezary Kulesza, prezes i jeden z właścicieli Jagiellonii.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl

Więcej o: