Milan Dimun o transferze do Cracovii: To dla mnie krok do przodu

- Chcę cały czas robić postępy - mówi w rozmowie z oficjalną stroną klubu Milan Dimun, nowy piłkarz Cracovii.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.pl

20-letni piłkarz ze Słowacji w Polsce będzie miał okazję zadebiutować na poziomie ekstraklasy. - Polska ekstraklasa jest na pewno lepsza od słowackiej, więc to dla mnie krok do przodu. Dotychczas miałem okazję grać jedynie w drugiej lidze. Dlatego jestem Cracovii bardzo wdzięczny, że interesowała się mną i mogę dołączyć do tego zespołu - zaznacza.

Dimun miał już okazję grać... przeciwko Cracovii. Przed rokiem jego FC VSS Koszyce pokonały krakowian w sparingu. - Może właśnie to ten mecz zadecydował o tym, że dzisiaj jestem w Cracovii? Było to dla mnie udane spotkanie - wspomina.

Słowak jest opisywany jako pomocnik, ale jak się okazuje to określenie nie do końca oddaje jego boiskową charakterystykę. - Tak naprawdę w ciągu ostatniego roku grałem chyba na wszystkich możliwych pozycjach! Występowałem w ataku, pomocy i obronie. Ale najlepiej się czuję jako defensywny lub środkowy pomocnik - przyznaje.

Dimun to trzeci letni transfer Cracovii. Wcześniej klub uzgodnił warunki kontraktów z Mateuszem Szczepaniakiem i Robertem Litauszkim. Cracovia wykupiła też z Romy Tomasa Vestenickiego.

Więcej o: