Euro 2016. Karol Linetty drugim piłkarzem Lecha Poznań, który zagra w Mistrzostwach Europy?

Karol Linetty ma szansę zostać w niedzielę drugim piłkarzem Lecha Poznań, który zagrał w Mistrzostwach Europy i trzecim, który w ogóle zagrał na dużej imprezie piłkarskiej. Pytanie, czy zagra w meczu Polski z Irlandią Północną

Karol Linetty to jedyny gracz Lecha Poznań powołany do reprezentacji Polski na turniej Euro 2016. Co ciekawe, więcej lechitów znajduje się w kadrze Węgier - Tamas Kadar i Gergo Lovrencsics. Węgrzy jednak swój pierwszy mecz rozegrają z Austrią dopiero we wtorek. To zatem Karol Linetty ma szansę w niedzielę wystąpić na Mistrzostwach Europy jako drugi lechita w dziejach.

Pierwszym był Rafał Murawski, uczestnik turniejów Euro 2008 i Euro 2012. Na mistrzostwach w Austrii wystąpił w końcówce meczu z Austrią (1:1) oraz przez pełne 90 minut ostatniego dla Polski spotkania z Chorwacją (0:1). cztery lata później, podczas imprezy w Polsce widzieliśmy go we wszystkich trzech meczach biało-czerwonych - z Grecją i Rosją przez pełne 90 minut, natomiast z Czechami do 73. minuty.

Na tym turnieju wystąpił także obecny gracz Kolejorza Dariusz Dudka, ale nie reprezentował wówczas barw Lecha.

Jeżeli Karol Linetty oraz dwaj Węgrzy zagrają na Euro 2016, będzie to turniej absolutnie szczególny dla Lecha Poznań. Tylko raz powołano na mistrzostwa tylu jego graczy, ale nigdy nie zagrało więcej niż jeden.

Gracze Lecha Poznań na dużych turniejach:

Inni gracze wielkoposlkich klubów na dużych turniejach:

Więcej o: