Ruchy kadrowe w Broni. Odejdą Dziubiński, Pryciak, Prasek i Kimura

Po ostatnim meczu ligowym i kilku treningach w okresie tzw. roztrenowania piłkarze Broni Radom udali się na urlopy. Część zawodników już zdecydowała, że nie będzie reprezentować Broniarzy w czwartej lidze.

Jak donosi oficjalna strona ekipy z Plant najpoważniejszym ubytkiem będzie brak Adriana Dziubińskiego. Piłkarz ma propozycję między innymi z Widzewa Łódź. Niewykluczone, że wyjedzie do Niemiec zagrać w tamtejszej piątej lidze. W Broni nie zagra też Daiji Kimura, który będzie szukał innego klubu. Zabraknie też drugiego bramkarza Piotra Praska. Ponadto do Młodzika Radom wróci Sebastian Pryciak - wylicza bronradom.pl. Warto dodać, że niemal zaraz po zakończeniu rozgrywek z drużyną pożegnał się Dominic Szyszka.

Tymczasem to mogą być nie ostatnie odejścia z radomskiego klubu. Po spadku do IV ligi na przenosiny mogą zdecydować się także Wiktor Kupiec i Emil Więcek.

Pewne jest natomiast, że zespół na niższym szczeblu nadal będzie prowadził trener Dariusz Różański. W rozmowie z "Wyborczą" szkoleniowiec przyznał, że obecnie najważniejszą kwestią są sprawy finansowe, które w klubie są domykane.

- Wiadomo, że po spadku nie będzie już takich stypendiów z miasta. Nie ukrywam jednak, że działacze prowadzą rozmowy ze sponsorem na temat współpracy. Z zawodnikami będziemy rozmawiać na bieżąco. Jeśli chodzi o przygotowania to regularny cykl przygotowań rozpoczniemy na początku lipca. Dokładnie 4 tego miesiąca. Wcześniej odbędą się dwa, może trzy tzw. treningowe wprowadzające - powiedział trener Różański.

W planach okresu przygotowawczego, oprócz zajęć we własnym gronie, jest co najmniej pięć meczów kontrolnych. Pierwszy zaplanowany ma się odbyć 16 lipca. Rywalem Broniarzy będzie wówczas Spartakus Daleszyce. Kolejnymi sparingpartnerami Broni będą Energia Kozienice, Lublinianka Lublin, Pilica Białobrzegi i Nida Pińczów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.