Miasto chce pilnego zwołania rady nadzorczej spółki WKS Zawisza

Przedstawiciel ratusza w radzie nadzorczej spółki Wiktor Jakubowski wysłał pismo do Katarzyny Piątkowskiej w sprawie zwołania w trybie pilnym RN spółki. Miasto jest zaniepokojone ostatnimi wydarzeniami w Zawiszy.

Po raz ostatni rada zebrała się w minionym tygodniu. Głosami osób wybranymi przez poprzedniego właściciela spółki Radosława Osucha zdecydowała o powierzeniu funkcji prezesa Arturowi Czarneckiemu. To on miał odkupić do Osucha 95 proc. akcji Zawiszy.

- Od tego czasu wiele się zmieniło. Zespół nie dostał licencji na grę w I lidze. Nie mogę się skontaktować ani z nowym właścicielem, ani z przewodniczącą rady nadzorczej. Dlatego wysłałem pismo w którym proszę o zwołanie w trybie pilnym - mówi Jakubowski. - Chciałbym dowiedzieć o wykonaniu przez zarząd spółki uchwały rady nadzorczej z kwietnia tego roku w sprawie powołania biegłego rewidenta, ponadto żądam informacji od zarządu w sprawie tego, co zamierza robić dalej, a także sprawozdania finansowego od zarządu spółki. I informacji, jak spółka dalej zamierza szkolić dzieci i młodzież - dodaje.

Na razie nie wiadomo, czy pismo Jakubowskiego spotka się z aprobatą szefowej rady. Wczoraj udało się nam spotkać Katarzynę Piątkowską w siedzibie spółki. Jej zdaniem pytania o przyszłość Zawiszy należy teraz kierować do nowego właściciela klubu Artura Czarneckiego.

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.