Kitano i Chouwer w pierwszej drużynie Pogoni. Znamy cały sztab szkoleniowy

Piłkarze Pogoni II Szczecin - Seiya Kitano i Błażej Chouwer - rozpoczną treningi z pierwszym zespołem.

- To nie jest na stałe - przyznał na łamach oficjalnej witryny Pogoni dyrektor sportowy Maciej Stolarczyk. - Ta dwójka dostanie możliwość trenowania z ekstraklasową drużyną. To efekt dwóch rzeczy. Z jednej strony mamy zapotrzebowanie na te pozycje, a z drugiej - ich możliwości i potencjał jest na tyle wysoki, że mogą dołączyć do seniorów.

Z kolei tydzień dłużej będą odpoczywali Michał Walski, Jakub Piotrowski oraz Marcin Listkowski. Trio walczyło w półfinałach oraz finałach Centralnej Ligi Juniorów Starszych. Srebrni medaliści po środowym spotkaniu z Legią Warszawa dostali 12 dni wolnego. Na poniedziałkowym treningu podopiecznych Kazimierza Moskala nie będzie juniorów starszych Pawła Crettiego.

- Ci zawodnicy muszą pokonać kolejny szczebel rozgrywkowy - powiedział Stolarczyk. - Kazimierz Moskal oglądał ich mecze i jeśli będzie wakat na jakiejś pozycji i będzie chciał, to na pewno się im przyjrzy. Nie chcemy wyciągać ich z mikrocyklu i zakłócać przygotowania pozostałych zespołów.

Sztab bez niespodzianek

Pogoń Szczecin potwierdziła dzisiaj także nasze doniesienia o tym, że asystentem Kazimierza Moskala będzie Maciej Musiał. W sztabie znajdzie się też miejsce dla Pawła Sikory, który trenuje rezerwy.

- Drugim trenerem i pośrednikiem między I zespołem a rezerwami będzie Paweł Sikora. Dołączy on do sztabu, będzie na zgrupowaniu, na większości treningów - zapowiada dyrektor sportowy Maciej Stolarczyk. - Chcemy, żeby przepływ informacji i praca nad najzdolniejszymi chłopakami były płynne. Nie ukrywam, że chodzi także o to, by nasze zaplecze wykonywało podobną pracę do I zespołu.

Na stanowisku pozostaje Boris Peskovic (trener bramkarzy), Piotr Jankowicz (trener od przygotowania fizycznego), któremu będzie pomagał Rafał Buryta, Daniel Strzelecki (kierownik drużyny), doktorzy Bartosz Paprota i Mariusz Pietrzak, a także fizjoterapeuci Dariusz Dalke, Tomasz Bardzel i Paweł Bogucki.