TRANSFERY. Maciej Makuszewski na testach medycznych w Lechu Poznań. "Chyba każdy chciałby tu grać"

Niespełna 27-letni skrzydłowy Maciej Makuszewski przechodzi testy medyczne przed podpisaniem kontraktu z Lechem Poznań - poinformował Kolejorz na Twitterze.

Wcześniej Lech Poznań doszedł do porozumienia z Lechią Gdańsk, która skróciła wypożyczenie piłkarza do Vitorii Setubal i zgodziła się wypożyczyć go do Poznania.

- Chyba każdy piłkarz w Polsce chciałby grać w Lechu Poznań. To czołowy klub w ekstraklasie, który co roku jest w gronie faworytów do wygrania ligi i gry w europejskich pucharach. Organizacyjnie i sportowo jest na najwyższym poziomie w kraju. To atrakcyjne miejsce dla piłkarzy, żeby tutaj przyjść i walczyć o najwyższe cele - mówi Maciej Makuszewski na lechpoznan.pl. Kolejorz może być szóstym polskim klubem, a w sumie ósmym w karierze prawoskrzydłowego. Zaczynał on w klubie Wissa Szczuczyn, potem grał w UKS SMS Łódź, Wigrach Suwałki, Jagiellonii Białystok, Tereku Grozny, Lechii Gdańsk i wspomnianej Vitorii Setubal. W ekstraklasie zaliczył 111 występów, w których zdobył siedemnaście bramek.

- To bardzo dynamiczny zawodnik. Dobrze odnajduje się w grze kombinacyjnej na małej przestrzeni, jest niezwykle szybki i wytrzymały. Liczymy na to, że dobrze wpłynie na naszą ofensywę, a jego występy wpłyną pozytywnie na liczbę strzelanych przez nas bramek - mówi wiceprezes Piotr Rutkowski, cytowany przez oficjalną stronę Lecha Poznań. - Dobrze znamy jego możliwości i umiejętności. Potrafi zagrać na lewym i prawym skrzydle. Dysponuje też dobrym uderzeniem z dystansu. Szuka wyjścia na wolne pole, potrafi też utrzymać się przy piłce. Znamy też jego zadziorny charakter.

Po zakończeniu sezonu do Lecha Poznań trafiło już trzech nowych zawodników: Lasse Nielsen, Matus Putnocky i Radosław Majewski. Ponadto wiadomo, że treningi z zespołem rozpoczną też Dariusz Formella i Jan Bednarek, którzy ostatnio byli wypożyczeni - odpowiednio do Arki Gdynia i Górnika Łęczna.

Więcej o: