Płocki sędzia w finale? Anglia to czarny koń? Typy płocczan na Euro 2016

Już w piątek rozpoczynają się mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Po raz pierwszy w historii tej imprezy o tytuł powalczą 24 drużyny, wśród nich jest Polska.

Osobom, związanym z futbolem zawodowo lub po prostu kibicującym naszej reprezentacji, zadaliśmy kilka pytań:

1. Czego spodziewa się Pan po występach reprezentacji Polski, jak daleko zajdziemy?

2. A po występie sędziego Szymona Marciniaka z Płocka?

3. Która drużyna zostanie czarnym koniem turnieju?

4. Kto zagra w finale, kto wygra Euro?

Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka

1. Spodziewam się walki w każdym meczu. Awansujemy do ćwierćfinału, a tam powalczymy o półfinał.

2. Cieszę się, że nasz sędzia znalazł się na Euro, będzie tam ambasadorem Polski, Płocka.

3. Żartując powiem, że czarnym koniem mogłaby zostać Holandia, gdyby pojechała do Francji... A serio to chciałbym, by tym zespołem okazała się Polska.

4. Chciałbym, by w finale zagrały Polska i Francja, a zapewne i tak Euro wygrają Niemcy...

Marek Krysztofiak, miejski radny

1. Serce mówi jedno, a rozum co innego... Serce - że wyjdziemy z grupy, ale trochę się obawiam o naszą kadrę po kontuzjach i ostatnich sparingach.

2. Szymon to mój były uczeń, osobiście mu czwórkę stawiałem! Pierwszy raz jest na takim turnieju, życzę mu sędziowania jak najwyżej, ale zapewne wśród arbitrów jest jakaś hierarchia i cierpliwie trzeba czekać na swoją szansę. Ale niech sędziuje nawet finał!

3. Rzadko się zdarza, zwłaszcza w ME, by pojawił się czarny koń. Kiedyś takim okazała się Dania, w ostatniej chwili zastąpiła inną drużynę w turnieju, piłkarze nagle zjechali z wakacji i wygrali! Teraz jest duża grupa faworytów i chyba nikt nowy nie dojdzie.

4. Może Francja z Hiszpanią? Będą emocje i bramki, a wygra Hiszpania.

Bartłomiej Sielewski, piłkarz Wisły Płock

1. Wyjdziemy z grupy, a później powinno być... jeszcze lepiej. Z piłkarzy zejdzie już presja, a drużynę stać na wiele.

2. Dobrego sędziowania, godnego reprezentowania Polski na arenie międzynarodowej.

3. Mam nadzieję, że Polska.

4. Faworytem są Niemcy, to drużyna typowo turniejowa. W gronie najlepszych widzę też Francję. No to finał Niemcy - Francja, a wygrają gospodarze Euro.

Wojciech Hetkowski, miejski radny

1. Jeszcze niedawno zakładałem, że dojdziemy do półfinału. Po towarzyskich meczach z Holandią i Litwą trochę zmieniłem zdanie, ale sądzę, że ćwierćfinał będzie nasz.

2. Szymon już pokazał, że jest wybitnym sędzią, sprawdził się w Europie. Życzę mu sędziowania przynajmniej w półfinale. Z pewnością na Euro nie zawiedzie naszych oczekiwań, to superfacet.

3. Mój czarny koń to Anglia, kibicuję jej od lat.

4. Widzę finał Niemcy - Francja. To świetne zespoły, lepsza okaże się Francja. Gospodarzom zawsze troszeczkę pomagają ściany.

Jacek Kruszewski, prezes Wisły Płock

1. Minimum to wyjście z grupy, awans do ćwierćfinału też jest możliwy, na to liczę. Kluczowy, najważniejszy dla rozwoju sytuacji, będzie już pierwszy mecz z Irlandią.

2. Szymon to dla mnie absolutny numer 1 jeśli chodzi o sędziowanie w Europie, a może i na świecie. Myślę, że zostanie doceniony na tym turnieju, że będzie sędziował nie tylko w fazie grupowej, ale i dalej.

3. Mistrzostwa zawsze przynoszą jakieś niespodzianki, może tym razem czarnym koniem będzie Polska? Nie jesteśmy faworytem, ale mamy zespół złożony z bardzo dobrych zawodników, często grających w świetnych ligach.

4. Niemcy jak zwykle będą bardzo dobrzy, ale i Francuzi mają solidną ekipę. Stawiam na zwycięstwo gospodarzy w finale z Niemcami.

Więcej o: