Jagiellonia po urlopach. Karol Mackiewicz: Potrzebowaliśmy tego odpoczynku

Piłkarze Jagiellonii wznowili w czwartek treningi po urlopach

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

- Rok temu nie było takiej dłuższej przerwy i wydaję mi się, że teraz każdy jej potrzebował. Potrzebowaliśmy takiego odcięcia się od wszystkiego i odpoczynku psychicznego - mówi Karol Mackiewicz, pomocnik Jagiellonii. - Ja nie mogłem narzekać na zmęczenie fizyczne, bo miałem kontuzje i wiele spotkań mnie ominęło i tak naprawdę w końcówce sezonu czułem się coraz lepiej i żałowałem, że on już się kończy, jednak dla całej drużyny ta przerwa na pewno była dobra. Ja dość aktywnie spędziłem urlop, dużo zwiedzałem, może więc fizycznie nie odpocząłem za bardzo, ale psychicznie na pewno, bo odciąłem się zupełnie od wszystkiego. Jestem zadowolony.

W czwartek Mackiewicz był w grupie zawodników ćwiczących na boisku. W piątek będzie w gronie piłkarzy, którzy będą przechodzić badania. W sobotę zawodnicy będą natomiast trenować w siłowni.

- Od poniedziałku zaczynam trenować dwa razy dziennie. Będzie dość ciężko, potem jedziemy na obóz, ale trzeba ten okres jak najlepiej przepracować żeby potem dobrze wystartować w lidze - podkreśla Mackiewicz i dodaje: - Letni okres przygotowawczy różni się od zimowego. Zimą jest dłuższa przerwa i wtedy przygotowuje się na cały rok, wtedy jest ciężko. Latem tego czasu mniej, do ligi pozostał praktycznie miesiąc i tak naprawdę czeka nas tydzień lub dwa mocniejszych treningów, a potem będzie więcej zajęć z piłką. Moim zdaniem jest to zupełnie co innego niż zimą, ale ja tego potrzebuję, bo przez kontuzję straciłem dużą część obozu w Turcji i mam nadzieję, że to nadrobię i wrócę do najlepszej dyspozycji.

Więcej o Jagiellonii na bialystok.sport.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.