Futbol amerykański w Szczecinie rośnie w siłę! Gryfici organizują nabór dla młodych zawodników

- Nie ma żadnych ograniczeń. Szukamy chłopaków w wieku 14-17 lat. Na trening może przyjść każdy, byle tylko miał serce do gry - mówi menadżer drużyny Gryfici Szczecin Tomasz Leszczyński.

W najbliższy piątek o godzinie 19.30 na orliku przy rondzie Giedroycia w Szczecinie (popularne Wembley) odbędzie się nabór do juniorskiej drużyny futbolu amerykańskiego - Gryfici Szczecin.

- Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zasilić szeregi naszej juniorskiej drużyny - mówi Leszczyński. - Ci, którzy solidnie przepracują z nami lato, będą mieli szansę pojawić się na boisku już we wrześniu czy październiku. Wtedy będziemy rozgrywać mecze pucharowe.

Przyjść może każdy

Jedynym kryterium przy naborze jest wiek (14-17 lat). Klub nieodpłatnie zapewnia swoim zawodnikom cały sprzęt ochronny, a za treningi nie jest pobierana żadna opłata. Zajęcia będą się odbywać 3-4 razy w tygodniu na orliku przy rondzie Giedroycia lub na podobnym boisku zlokalizowanym przy ulicy Witkiewicza (koło Pogoni). Młodzi adepci futbolu amerykańskiego mogą też liczyć na profesjonalne zajęcia z trenerami personalnymi na siłowni. Na piątkowy nabór poza szczerymi chęciami należy też zabrać odpowiednie obuwie (najlepiej korki) i strój sportowy.

To idealny sposób na ciekawe spędzenie zbliżających się wakacji.

- Przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę - mówi Leszczyński. - Myślę, że szczególnie chodzi tu o chłopaków, którzy kończą gimnazjum. Po wakacjach muszą wejść w nowe otoczenie, a u nas na treningach będą mogli podciągnąć się sportowo, ale także nabrać pewności siebie. To istotne w tym wieku.

W futbolu amerykańskim istotną rolę pełnią zawodnicy liniowi, nazywani "grubaskami". Tacy kandydaci na piątkowym naborze są szczególnie pożądani.

- Zdecydowanie pełnią istotną funkcję na boisku - mówi menadżer Gryfitów. - Osoby, które w innych dyscyplinach średnio mogą sobie znaleźć miejsce, u nas stanowią trzon. Im ktoś jest cięższy i większy, tym więcej jest frajdy jak pojawi się na treningu. Jeśli ktoś jest duży i chce się poruszać, to sport dla niego.

Są sukcesy

Gryfici to juniorska drużyna zespołu Cougars Szczecin (czołówka w krajowym wydaniu futbolu amerykańskiego). Już mają na koncie kilka sukcesów. Zespół bierze udział w juniorskich rozgrywkach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego w formule ośmioosobowej.

Drużyna już dwukrotnie docierała do turniejów finałowych tej ligi. Najlepszy jak do tej pory wynik to piąta lokata w mistrzostwach Polski.

- To bardzo dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sporu w naszym kraju - mówi Leszczyński. - Jesteśmy największym zespołem w naszym województwie i zdążyliśmy już zdobyć doświadczenie na turniejach finałowych. Wyróżniający się juniorzy mają szanse na treningi z seniorską drużyną Cougars.

Nabór do Gryfitów SzczecinNabór do Gryfitów Szczecin Mat. prasowe