Piłkarze Górnika szykują się do nowego sezonu

W środę występujący w ekstraklasie piłkarze Górnika rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Na pierwsze zajęcia łęcznian stawiło się 22 zawodników.

Między innymi w treningu, po długiej przerwie, wziął udział Adrian Basta, który już wyleczył bardzo groźną kontuzję. Ponadto do zespołu trenera Andrzeja Rybarskiego wrócił czołowy strzelec III-ligi Damian Szpak. Ten z kolei w minionym sezonie był wypożyczony do Orląt Radzyń Podlaski. Kilku jednak graczy zabrakło. - To prawda - mówi Jakub Drzewiecki, rzecznik prasowy klubu. - Trening z trybun obserwował Bartosz Śpiączka, który niedawno musiał się poddać operacji usunięcia wyrostka robaczkowego i jeszcze przez jakiś czas będzie pauzował. Nie było także Tomasza Nowaka. Ten z kolei poprosił o przedłużenie urlopu. W zajęciach nie wzięli również udziału Dziugas Bartkus, który rozstaje się z Górnikiem, wracający po wypożyczeniu do Lecha Poznań Jan Bednarek, a także Marquitos.

W tym ostatnim przypadku wszystko wskazuje na to, że Hiszpan także nie będzie już grał w łęczyńskim klubie. - Pierwsze zajęcia miały charakter wprowadzający. Od czwartku zespół będzie trenował dwa razy dziennie na własnych obiektach. Natomiast pierwszy mecz kontrolny rozegramy 18 czerwca z Jagiellonią Białystok - kończy Jakub Drzewiecki.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU

źródło: Okazje.info