Kowalińska odchodzi z Chemika, Mróz znalazła nowy klub

Trwają roszady kadrowe w drużynie Chemika Police.

Najlepszy polski zespół opuściły w ostatnim czasie Helena Havelkova oraz Katarzyna Mróz. Kontrakty o rok przedłużyły natomiast Anna Werblińska i Agnieszka Bednarek-Kasza.

Dzisiaj z klubem pożegnała się natomiast Izabela Kowalińska, która w Policach grała przez cztery ostatnie sezony. Najpierw walnie przyczyniła się do awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej, a potem zdobyła trzy mistrzostwa Polski oraz dwa Puchary i Superpuchary Polski. W minionym sezonie Kowalińska była najbardziej wartościową siatkarką Orlen Ligi. Zgarnęła siedem statuetek MVP.

Atakująca przed odejściem z Polic spełniła jedno ze swoich marzeń i zagrała w charytatywnym Meczu Gwiazd w Azoty Arenie.

Nowego pracodawcę znalazła już Katarzyna Mróz, która jako pierwsza rozstała się z Chemikiem. Środkowa podpisała roczną umowę z Developresem Rzeszów. Urodzona w Tarnowie siatkarka ze stolicy Podkarpacia będzie miała znacznie bliżej w rodzinne strony. Zespół z Rzeszowa jest bardzo aktywny na rynku transferowym i w przyszłym sezonie może bić się o medale.