Matylda Kowal poleci na igrzyska do RIO!

Lekkoatletka z Resovii Matylda Kowal potwierdziła olimpijską formę i wypełniła minimum na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro! Wystąpi w biegu na 3000 m z przeszkodami.

Kolejne marzenie rzeszowskiej biegaczki się spełniło. Matylda Kowal, podczas biegu w Pradze uzyskała wynik 9:42:56 i potwierdziła tym samym uzyskane kilka dni wcześniej minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. A to oznacza, że jest niemal pewna udziału w igrzyskach w Brazylii. Niemal, ponieważ musi jeszcze wystąpić na mistrzostwach Polski, a także patrzeć na wyniki konkurentek.

Gdyby minimum uzyskało więcej niż trzy zawodniczki, wtedy o tym kto pojedzie do Rio zadecyduje kolejność na mistrzostwach. Tyle tylko, że Kowal jest na razie w Polsce najlepsza, a do jej wyniku konkurentki się nawet nie zbliżyły.

Dla Matyldy Kowal będą to drugie igrzyska olimpijskie. Cztery lata temu wystartowała w Londynie, ale wtedy reprezentowała barwy AZS-u AWF Kraków. Od 2014 roku znowu jest zawodniczką Resovii i do Rio poleci już jako biegaczka z tego klubu.

Twórz z nami Rzeszów.Sport.Pl! Dołącz do nas na Facebooku

Więcej o: