Cracovia. Florin Bejan o reprezentacji Rumunii: To kolektyw

W piątek, w meczu otwarcia mistrzostw Europy, Rumunia zagra z Francją. - Większość naszych piłkarzy prezentuje zbliżony poziom - mówi Florin Bejan, rumuński stoper Cracovii.

Facebook?  | A może Twitter? 

Bejan charakteryzuje reprezentację Rumunii w rozmowie z klubowym serwisem Cracovii. Największą gwiazdą zespołu jest Stefan Radu z Lazio Rzym, ale obrońca podkreśla, że siłą Rumunii jest cała drużyna.

- To kolektyw. Moim zdaniem Rumunia ma szanse, by przejść do dalszego etapu rozgrywek. Grupa A jest bardzo wyrównana, więc jeżeli mecze dobrze się dla nas ułożą, wszystko może się zdarzyć - zaznacza.

Pierwszym przeciwnikiem Rumunów będzie reprezentacja Francji. W piątek o godz. 21. obie drużyny zmierzą się w meczu otwarcia turnieju.

- To najlepszy zespół w grupie, zdecydowany faworyt do znalezienia się w 1/8 finału. Jest też często wymieniany jako faworyt całego turnieju, ale kto wie, co zdarzy się jeszcze po drodze - mówi gracz Cracovii. W grupie A są jeszcze Szwajcaria i Albania.

Zespół z ul. Kałuży przygotowania do nowego sezonu rozpoczyna 13 czerwca, więc Bejan przebywa jeszcze na urlopie. Rumun trafił do Krakowa zimą z ASA Targu Mures. Wiosnę rozpoczął na ławce rezerwowych, ale z czasem wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. Zagrał w 11 meczach ekstraklasy i pomógł Cracovii wywalczyć pierwszy w historii awans do europejskich pucharów.

źródło: Okazje.info

Więcej o: