Kolejne wzmocnienie Indykpolu AZS. To doświadczony środkowy

Daniel Pliński jest kolejnym zawodnikiem, który w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy ekipy ze stolicy Warmii i Mazur. Siatkarz związał się z klubem z Kortowa rocznym kontraktem.

Daniel Pliński jest wychowankiem Korabu Pucki. W najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce zadebiutował w 2000 roku z drużyną Stolarki Wołomin. W swojej karierze bronił barw takich klubów jak Polska Energia Sosnowiec, Jastrzębski Węgiel, PGE Skra Bełchatów czy Cerradu Czarnych Radom.

To właśnie w klubach Jastrzębskiego Węgla i bełchatowskiej Skry środkowy odnosił największe sukcesy. Najpierw wraz z Jastrzębskim wywalczył 2-krotnie tytuł wicemistrza Polski (2006, 2007). Podczas swojej 7-letniej gry w bełchatowskiej drużynie, wraz z kolegami aż pięciokrotnie sięgali po tytuł mistrza Polski (2008, 2009, 2010, 2011, 2014), trzykrotnie wygrywali Puchar Polski (2009, 2011, 2012). Pliński może się pochwalić również srebrnym medalem w rozgrywkach elitarnej Ligi Mistrzów (2012) oraz dwukrotnie zdobytym srebrnym medalem w Klubowych Mistrzostwach Świata (2009, 2010). W ostatnich dwóch sezonach był kapitanem Cerradu Czarnych Radom, gdzie był jedną z czołowych postaci tego zespołu.

Ponad dwumetrowy siatkarz jest również wielokrotnym reprezentantem Polski. Z Orłem na piersi rozegrał blisko 150 spotkań, a do jego największych sukcesów należy zdobycie tytułu mistrza Europy z 2009 roku. Pliński był także w kadrze, która awansowała do ćwierćfinału podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Przypomnijmy, że do tej pory z klubem z Kortowa związali się Paweł Woicki (rozgrywający, przedłużenie kontraktu), Miłosz Zniszczoł (przedłużenie kontraktu), Łukasz Makowski (rozgrywający, przejście z TSV Unterchaching), Aleksander Śliwka (przyjmujący, wypożyczenie z Asseco Resovii Rzeszów), Michał Żurek (libero, przejście z Łuczniczki Bydgoszcz) oraz Wojciech Włodarczyk (przyjmujący, przejście z Curpum Lubin).

Więcej o: