Duże zmiany w Bruk-Bet Termalice. Bohater meczu z Wisłą żegna się z Niecieczą

Nowy trener i bramkarz, ale i pożegnania z kilkoma ważnymi w poprzednim sezonie piłkarzami. Zespół z Niecieczy zmienia kadrę przed nowymi rozgrywkami.

Facebook?  | A może Twitter? 

W poniedziałek oficjalnie nowym trenerem zespołu został Czesław Michniewicz. Tym samym władze klubu nie zdecydowały się przedłużyć kontraktu z Piotrem Mandryszem, który najpierw wprowadził zespół do ekstraklasy, a potem utrzymał go wśród najlepszych. Co ciekawe, Bruk-Bet Termalica rozpocznie przygotowania do sezonu bez Michniewicza. Przygotowania niecieczan ruszają bowiem 13 czerwca, a w tym czasie nowy szkoleniowiec będzie we Francji, gdzie ma być jednym z telewizyjnych komentatorów.

Od początku przygotowań powinien być za to obecny Dariusz Trela. Bramkarz wraca do Niecieczy po siedmiu latach - był już piłkarzem klubu jesienią 2009 roku, ale nie zagrał wtedy w żadnym meczu ligowym. Teraz Trela, który poprzedni sezon spędził w Koronie Kielce, będzie poważnym kandydatem do podstawowego składu.

Tym bardziej, że klub nie przedłużył umów z dwoma innymi bramkarzami: Andrzejem Witanem i Sebastianem Nowakiem. Ten ostatni wiosną zasłynął golem, którego strzelił głową w ostatnich sekundach meczu z Wisłą Kraków. Na tym nie koniec pożegnań: w przyszłym sezonie w drużynie zabraknie również Tomasza Foszmańczyka, który w poprzednim sezonie był podstawowym piłkarzem drużyny.

Na kolejny rok w Niecieczy zostają za to Pavol Stano i Patryk Fryc, którzy przedłużyli kontrakty z klubem.

Więcej o: