TRANSFERY. Lech Poznań nie zatrzyma Tamasa Kadara po Euro 2016? Jest oferta z beniaminka Premier League!

PRZEGLĄD PRASY. Do Lecha Poznań wpłynęła oferta kupna Tamasa Kadara z beniaminka angielskiej Premier League, Burnley F.C. Anglicy oferują 1,5 mln euro i są zainteresowani sprowadzeniem również Paulusa Arajuuriego - donosi ?Przegląd Sportowy?.

Tamas Kadar był w ostatnich miesiącach jednym z najczęściej obserwowanych przez skautów piłkarzy Lecha Poznań. Już wiele tygodni temu wiceprezes Lecha Poznań, Piotr Rutkowski mówił, że poznański klub ma na węgierskiego obrońcę oferty z gatunku "tych nie do odrzucenia". A wartość lewego obrońcy Kolejorza może jeszcze wzrosnąć po mistrzostwach Europy we Francji, gdzie Kadar będzie najprawdopodobniej podstawowym piłkarzem reprezentacji Węgier.

Zarówno Tamas Kadar, jak i Lech Poznań, będą więc z decyzją o ewentualnym transferze czekali do zakończenia udziału Madziarów w Euro 2016. Do klubu jednak wciąż wpływają zapytania i oferty. Ostatnia z nich, jak informuje "Przegląd Sportowy", pochodzi z angielskiego klubu Burnley F.C. Beniaminek Premier League zaoferował za pozyskanie obrońcy 1,5 mln euro.

Pozyskanie lewego obrońcy dla poznańskiego klubu jest priorytetem, bowiem władze Lecha liczą się z odejściem Węgra. Poza tym po zakończeniu wypożyczenia z Vladimirem Volkovem zrobiła się luka na pozycji rezerwowego lewego obrońcy. W gronie obserwowanych jest Islandczyk Ari Freyr Skulason, ale z jego ewentualnym pozyskaniem też będzie trzeba poczekać do końca Euro 2016.

Burnley F.C. jest też zainteresowane innym obrońcą Kolejorza, Paulusem Arajuurim. Fin ma ważny kontrakt z poznańskim klubem tylko do końca roku, dlatego od 1 lipca będzie mógł związać się z potencjalnym nowym pracodawcą. Dlatego Lech chciałby go sprzedać już latem i zarobić na takiej transakcji chociaż 300 tys. euro. Zapytań podobno nie brakuje. Fin ma oferty m.in. z Chin, pojawiły się też pogłoski, że mógłby przenieść się do Legii Warszawa, ale zdementował je prezes Bogusław Leśnodorski.

źródło: Okazje.info

Więcej o: