TRANSFERY. Lech Poznań nie pozyska rewelacyjnego skrzydłowego z I ligi

Skrzydłowy Wisły Płock, Arkadiusz Reca, którego pozyskaniem zainteresowany był Lech Poznań, pozostanie na kolejny sezon w zespole beniaminka ekstraklasy.

Arkadiusz Reca był jednym z wyróżniających się piłkarzy Wisły Płock, która wywalczyła awans do ekstraklasy. 21-latek strzelił w tym sezonie aż dwanaście goli. Nic dziwnego, że ustawiła się po niego kolejka chętnych do pozyskania go klubów z ekstraklasy, w tym m.in. Lech Poznań i Cracovia. Krakowianie byli gotowi zapłacić za utalentowanego skrzydłowego nawet 1,5 mln złotych, Kolejorz takiej oferty nie złożył.

Propozycja została jednak przez zawodnika odrzucona, który zdecydował, że wobec awansu Wisły do najwyższej klasy rozgrywkowej, na kolejny rok zostanie w Płocku i będzie walczył w barwach beniaminka. - Arek w piątek wyleciał na urlop do Grecji. Przed wakacjami zdążył powiedzieć, że zostaje u nas. Doszedł do wniosku, że w Płocku ma większe szanse na grę i rozwój. Cieszymy się z jego decyzji. Uważam, że w jego przypadku czas na duże transfery jeszcze przyjdzie - podkreśla prezes Wisły Jacek Kruszewski na łamach "Przeglądu Sportowego".

Lech stara się pozyskać bardziej doświadczonych skrzydłowych. Najbliżej zakontraktowania jest Maciej Makuszewski, wciąż aktualny jest jeszcze temat sprowadzenia Rumuna Mihai Raduta. Do Poznania wraca również z wypożyczenia Dariusz Formella, ale jego pozostanie przy Bułgarskiej będzie pewnie uzależnione od tego, jakich transferów dokona Kolejorz.

źródło: Okazje.info

Więcej o: