Półfinał mistrzostw Europy U-21 w 2017 roku na stadionie GKS-u Tychy

Znamy już harmonogram przyszłorocznych mistrzostw Europy do lat 21, który odbędą się w Polsce. Na stadionie w Tychach odbędą się nie tylko mecze grupowe, ale i półfinał imprezy.

Do rozpoczęcia Euro pozostało 374 dni. Mistrzostwa Europy U-21 w 2017 roku rozpoczną się 16 czerwca. Turniej będzie rozgrywany na sześciu polskich stadionach - w Bydgoszczy, Gdyni, Kielcach, Krakowie, Lublinie oraz Tychach.

O mistrzostwo zagra 12 drużyn. Obok 11 ekip, które przeszły eliminacje, w mistrzostwach zagra też gospodarz, czyli reprezentacja Polski. Ekipy zostaną podzielone na trzy grupy, a każda grupa będzie liczyła cztery zespoły. Do fazy pucharowej turnieju, czyli w tym przypadku półfinałów, awansuje trzech zwycięzców grup oraz drużyna z drugiego miejsca.

Wiemy już, że reprezentacja Polski, prowadzona przez Marcina Dornę, wystąpi w fazie grupowej w Lublinie (dwa mecze) oraz w Kielcach. Półfinały imprezy odbędą się 27 czerwca w Krakowie i Tychach, a finał rozegrany zostanie 30 czerwca 2017 roku na stadionie Cracovii.

Ambasadorem imprezy został Marek Koźmiński, były gracz Górnika Zabrze. - W przyszłość patrzymy z optymizmem. Mamy aż pięciu zawodników z kadry U-21, którzy występują obecnie w pierwszej reprezentacji To duża sprawa. Sukces osiągnięty w wieku 21 lat determinuje przyszłość. Ten turniej pieczętuje dalszą drogę. Zobaczymy świetnych piłkarzy - uważa Koźmiński.

Harmonogram reprezentacji Polski na EURO U21 2017 w Polsce:

16 czerwca 2017, Lublin, mecz otwarcia

19 czerwca 2017, Lublin, drugi mecz fazy grupowej

22 czerwca 2017, Kielce, trzeci mecz fazy grupowej

Więcej o: