Boniek wręczył dziś Bruskiemu umowę na mistrzostwa Europy U21

Za rok w Bydgoszczy i pięciu innych polskich miastach rozegrane zostaną finały piłkarskich mistrzostw Europy U21. Dzisiaj (6 czerwca) w Krakowie odbyła się specjalna konferencja PZPN i UEFA. Ambasadorem turnieju został Marek Koźmiński, były reprezentant Polski.

"Gwiazdy dziś. Supergwiazdy jutra" - to hasło przyszłorocznych ME U21. To druga w hierarchii UEFA piłkarska impreza na Starym Kontynencie.

- Za rok mamy finały U21 w nowej formule z 12 drużynami. Żeby tak się stało, nasz kraj i federacja musiała zdobyć świetną opinię. Za rok pokażemy, że jako PZPN wespół z UEFA, wojewódzkimi związkami piłkarskimi i samorządami będziemy w stanie zorganizować tak poważną imprezę - mówi prezes Zbigniew Boniek.

Giorgio Marchetti, dyrektor departamentu rozgrywek UEFA: - To będzie 21. edycja tego turnieju, ale po raz pierwszy weźmie w niej udział 12 zespołów. Zawody zostaną rozegrane w sześciu pięknych miastach, na sześciu pięknych stadionach.

Do listopada zakończą się eliminacje i baraże. Dziewięć drużyn wywalczy sobie prawa przez eliminacje, dwie kolejne zakwalifikują się przez baraże, a 12. uczestnikiem jest gospodarz, reprezentacja Polski.

Prezes Boniek wręczył na stadionie Wisły, przed spotkanie Polska - Litwa, oficjalne umowy prezydentom sześciu miast: Krakowa, Lublina, Kielc, Tychów, Gdyni i Bydgoszczy. Dokument odebrał więc i prezydent Rafał Bruski wespół z prezesem Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Eugeniuszem Nowakiem. - To wspaniały prezent na 670. urodziny miasta. Organizowaliśmy czempionaty światowe i europejskie, ale jeszcze nigdy w piłce nożnej. Będziemy przygotowani - zapowiada Bruski.

Na stadionie Zawiszy odbędą się trzy mecze grupowe (17, 20 i 23 czerwca 2017 r.). Bydgoszcz dzieli się bowiem rozgrywkami jednej z trzech grup z Gdynią. Zagra u nas grupa B.

- Miło wspominam spotkanie Polska-Szkocja i wizytę barwnych kibiców w ich tradycyjnych kiltach. Życzyłbym sobie, że Szkoci zagrali za rok w Bydgoszczy - dodaje Bruski.

Już wiadomo, że Polacy grają w Lublinie i Kielcach - to grupa A. Później odbędą się półfinały w Krakowie i Tychach. Finał zaplanowano w Krakowie.

- Wygramy za rok to Euro U21 - zapowiada optymistycznie ambasador turnieju, Marek Koźmiński. W młodzieżowej kadrze jest aż pięciu piłkarzy, którzy są już w pierwszej reprezentacji, m.in. Bartosz Kapustka, Arkadiusz Milik, Karol Linetty i Piotr Zieliński.

Wiele szczegółów o turnieju, miastach-gospodarzach, itp. można przeczytać na uruchomionej stronie U21Poland.com.

Więcej o: