AZS Częstochowa. Odejdzie prawdopodobnie 4 zawodników, co z Redwitzem i Patakiem, nie wiadomo

Większość klubów PlusLigi buduje już nowe kadry, a AZS jak na razie poinformował jedynie o odejściu Brazylijczyka Felipe Airtona Bandero. Nam udało się dowiedzieć, że w nowych klubach zagra jeszcze przynajmniej trzech innych zawodników.

To, że AZS opuści Bandero rozstrzygnęło się krótko po zakończeniu rozgrywek. Brazylijczyk dużą część sezonu stracił przez kontuzję, a gdy wrócił na boisko nie zachwycał. O obiektywną ocenę jego postawy jest bardzo trudno, ale ten temat jest już zamknięty. W sezonie 2016/17 Bandero w AZS-ie nie zagra, a klub będzie szukał jego następcy. To, kto zastąpi Brazylijczyka w największym stopniu zależało będzie od wielkości budżetu. To samo tyczy się rozgrywającego Rafaela Redwitza, który zadeklarował ponoć, że chce zostać w AZS-ie. W przypadku trzeciego z grających w częstochowskiej drużynie obcokrajowców - przyjmującego Mateja Pataka - wiele zależało będzie od stanu zdrowia zawodnika. Jeżeli Słowak w stu procentach upora się z dolegliwościami kręgosłupa, prawdopodobnie przedłuży kontrakt.

Zmiany w AZS-ie Wkrótce będzie walne

Przesądzone jest natomiast odejście środkowego bloku Łukasza Polańskiego, który w nowym sezonie reprezentował będzie barwy Effectora Kielce. Odejdzie najpewniej także libero Adrian Stańczak i prawdopodobnie młody atakujący Bartłomiej Lipiński.

Z grona zawodników, którzy w minionym sezonie byli w kadrze AZS-u, ważne kontrakty mają środkowi Michał Szalacha, Bartłomiej Janus i Bartosz Buniak, przyjmujący Stanisław Wawrzyńczyk i Rafał Szymura, rozgrywający Tomasz Kowalski oraz młodziutki libero Kamil Szymura.

Więcej o: