Spedrowerowy hit. Lwy Unimot lepsze od mistrza Polski [ZDJĘCIA]

W mecz sezonu speedrowerowej extraligi drużyna Lwów Unimot Częstochowa pokonała mistrza Polski - Wiraż Ostrów Wielkopolski. Losy pojedynku rozstrzygnęły się w ostatnim wyścigu.

W niedzielę na torze przy ul. Starzyńskiego zmierzyły się najlepsze drużyny w kraju. Lwy Unimot - wicemistrz Polski i klubowy wicemistrz Europy podejmowały mistrza Polski i klubowego mistrza Europy - Wiraż Ostrów Wielkopolski. W europejskim finale częstochowianie ulegli rywalom 1 punktem, teraz zrewanżowali się zwyciężając 80:79.

- W obliczu braku podstawowego juniora - Mateusza Radomskiego i kontuzji Bartka Giemzy, kluczowym posunięciem okazało się ściągnięcie Dominika Rycharskiego z Coventry - komentuje prezes Lwów Janusz Danek. - Cały zespół był skonsolidowany i wiedział o co jedzie (dzięki wygranej został liderem extraligi). To było piękne widowisko, prowadzone w duchu sportowej rywalizacji.

Jeszcze w czerwcu (dokładnie w niedzielę 19, od godz. 12) w Częstochowie odbędzie się Drużynowy i Indywidualny Puchar Polski. 2 lipca drużyna wyjedzie na kolejny mecz ligowy do Świętochłowic, a potem do Anglii na ME juniorów i seniorów - Ta wyprawa będzie dla nas wielkim wyzwaniem organizacyjno - finansowym - podkreśla prezes Danek.

Więcej o: