Odchodzi rzecznik Zawiszy. Dziś poznamy nowego właściciela?

Daria Kosmala nie jest już rzecznikiem piłkarskiego Zawiszy. To przedsmak dzisiejszej rady nadzorczej spółki.

- Mając poczucie dobrze wykonanej pracy i osiągnięcia wyznaczonych celów, dziękuję zarządowi klubu i wszystkim pracownikom - koleżankom i kolegom z klubu, za zaufanie, zaangażowanie i pomoc - napisała Daria Kosmala dziękując za współpracę.

Dziś druga część posiedzenia rady nadzorczej. W ubiegłą środę zapowiedziano, że tym razem poznamy nowego większościowego udziałowca WKS Zawisza S.A. Sam Radosław Osuch mówił o grupie inwestycyjnej z zachodniej Europy. Nieoficjalnie mówi się również o rodzinie bydgoskiego przedsiębiorcy. Jeśli się jednak ostatecznie nowy właściciel objawi, dostanie spółkę ze stratą 2,5 mln zł na koniec ub. roku, nieznanej wysokości zadłużeniem wobec firmy Osuch Sport i w ZUS.

Gdyby klub skutecznie odwołała się od decyzji o nieprzyznaniu licencji, zyskał właściciela i zagrał w I lidze, rządzący w Zawiszy będzie także musiał od nowa zebrać piłkarzy. Na ostatni, niedzielny mecz w Sosnowcu, zespół dotarł ledwie trzy godziny przed pierwszym gwizdkiem. W drużynie pozostało tylko pięciu seniorów: Łukasz Sapela, Piotr Stawarczyk, Sebastian Kamiński, Jakub Smektała, Szymon Lewicki. Pozostała część to juniorzy. Kilku z nich dopiero debiutowało w I lidze. Ich obecność uratowała klub od walkowera.