Kolejny sukces pilota Aeroklubu Częstochowskiego na MP. Złoto Michała Klimaszewskiego

Michał Klimaszewski wygrał XXI Mistrzostwa Polski w Akrobacji Szybowcowej. To kolejny, po mistrzostwie Marcina Skalika sukces pilota z Aeroklubu Częstochowskiego.

Mistrzostwa Polski w klasie advanced rozgrywane były w dniach od 29 maja do 4 czerwca na lotnisku Aeroklubu Wrocławskiego w Szymanowie. Michał Klimaszewski od początku zawodów plasował się w czołówce i z każdym dniem miał większe szanse na sukces.

- Wcale nie jechałem na zawody nastawiony na zdobycie mistrzostwa - mówił dla klubowego portalu pilot. - Chodziło mi o jak najlepsze wykonanie wiązanek, tak jak na treningu. Zawody potwierdziły, że odrobiłem pracę domową. Nie byłoby tego sukcesu, gdybym nie czuł oparcia w najbliższych. Trening czy zawody wymagają częstych wyjazdów i rozstań, ale rodzina to rozumie i akceptuje. A po kolejnym sukcesie wspólnie się z niego cieszymy - podsumowuje pilot Aeroklubu Częstochowskiego.

W mistrzostwach uczestniczyli piloci z 8 polskich aeroklubów oraz reprezentant Japonii. Pierwsza szóstka tegorocznych zawodów ma automatyczną kwalifikację do drużyny narodowej, która weźmie udział w mistrzostwach świata.

Na lotnisku w Szymanowie startowało jeszcze dwóch szybowników Aeroklubu Częstochowskiego. Jacek Bogatko zajął 7. miejsce, a na 11. sklasyfikowano Patrycję Pacak.

Więcej o: