TRANSFERY. Lech Poznań namawiał na powrót swojego byłego piłkarza. "Szybko odmówił"

PRZEGLĄD PRASY. Lech Poznań chciał ściągnąć do kraju Marcina Wasilewskiego, który właśnie został mistrzem Anglii z zespołem Leicester City - donosi "Przegląd Sportowy".

Blisko 36-letni obrońca od prawie dziesięciu lat występuje za granicą. Do Anderlechtu Bruksela wyjechał w połowie sezonu 2006/07, po zaledwie sześciu miesiącach spędzonych w Lechu Poznań. Zagrał dla niego czternaście meczów ligowych, w których zdobył aż pięć bramek. To był świetny wynik, jak na obrońcę. Wcześniej krakowianin spędził sezon w Amice Wronki. W reprezentacji Polski rozegrał sześćdziesiąt spotkań.

"Przegląd Sportowy" informuje, że władze Kolejorza rozważały podpisanie kontraktu z Marcinem Wasilewskim. "

Poznaniacy kontaktowali się z 35-letnim byłym obrońcą kadry narodowej. Mistrza Anglii z Leicester miał namawiać na podpisanie kontraktu nawet pomocnik Lecha i kolega z reprezentacji - Dariusz Dudka." Wasyl "jednak szybko odmówił. Według nieoficjalnych doniesień, gdyby przystąpiono do negocjacji, byłby spory problem. Bo w grę wchodziłby kontrakt na poziomie co najmniej 350-400 tys. euro".

Kolejorz chce tego lata zupełnie przebudować skład, który tak bardzo rozczarował w minionym sezonie. Jak widać, szefowie klubu rozglądają się za doświadczonymi zawodnikami. Kilka tygodni temu media na Wyspach informowały o ofercie złożonej Birmingham City na bramkarza Tomasza Kuszczaka. Angielski klub nie był jednak zainteresowany rozstaniem z polskim zawodnikiem.

Ofertę z Lecha Poznań ma też Łukasz Szukała, który najpierw musi jednak rozwiązać kontrakt z tureckim klubem Osmanlispor, w którym spędził nieudany dla siebie sezon.

Tekst - tutaj .

Zobacz wideo

Oni walczą na Euro 2016 o transfer!

źródło: Okazje.info

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.