Zagłębie - Zawisza 2:1. Już koniec sezonu. Co dalej z Zawiszą?

W kończącym rozgrywki I ligi spotkaniu w Sosnowcu, bydgoska drużyna przegrała jednym golem. To była honorowa porażka zespołu, który na miejsce przyjechał 3 godziny przed meczem

W autobusie, który przed siódmą rano wyjechał z Bydgoszczy było tylko pięciu seniorów. Z zespołu, który się rozpadł pozostali Łukasz Sapela, Piotr Stawarczyk, Sebastian Kamiński, Jakub Smektała i Szymon Lewicki. Pozostała ekipa to juniorzy. Część z nich już wcześniej debiutowała w I lidze np. Arkadiusz Widelski, Daniel Włosiński, czy Arkadiusz Gajewski. Pozostali jednak zaliczali pierwsze spotkanie na tym poziomie. Ich obecność, dokookoptowano ich do kadry w poprzednim tygodniu, uratowała klub od walkowera.

Po raz pierwszy w I lidze zagrali Damian Michalski, Kamil Zieliński i Igor Witczak (potem także debiut zaliczyli rezerwowi Jacek Jankowski i Dorian Affeld). Przypomnijmy, że zagraniczni piłkarze już opuścili klub. Pozostali narzekali na urazy i kontuzje.

Zagłębie Sosnowiec chciało się zrewanżować za wysoką porażkę, 1:6, w Bydgoszczy. Zwycięstwo 5:0 lub więcej dawało także rywalowi nawet 3. miejsce w tabeli.

W rozgrywkach I ligi Zawisza zajął 5. miejsce. Czy będzie jednak dalej grał na tym poziomie, rozstrzygnie się to dopiero w ciągu kilku najbliższych dni. W poniedziałek ma się ujawnić nowy właściciel. Komisja Licencyjna PZPN czeka także na raport z audytu finansów. Jego brak spowodował, że Zawisza nie ma licencji na występy w I lidze.

Zagłębie - Zawisza 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Sołowiej (6.), 2:0 Dudek (21.), 2:1 Lewicki (63.)

Zagłębie: Fabisiak- Fonfara, Markowski, Sołowiej, Udovicić- Matusiak, Martinez (63. Perdijić)- Wilk (79. Klama), Dudek, Bartczak- Arak (60. Fidziukiewicz)

Zawisza: Sapela- Kamiński, Stawarczyk, , Gajewski,Widelski- Włosiński (68. Jankowski), Smektała, Michalski, Zieliński, Witczak (85. Affeld)- Lewicki

źródło: Okazje.info

Więcej o: