Po raz czwarty pobiegli dla Bartka

Blisko półtora tysiąca osób wzięło udział w czwartej edycji ?Piątki dla Bartka? - biegu charytatywnego, z którego całkowity dochód przeznaczony będzie na rehabilitację Bartka Orzechowskiego.

Pięciolatek urodził się bez lewej stopy, jego leczenie i protezy wymagają ciągłych nakładów finansowych. W niedzielę odbył się już czwarty bieg, którego celem było zebranie pieniędzy na rehabilitację chłopca.

Choć wyniki i klasyfikacja końcowa nie były najważniejsze, warto odnotować, że zwycięzcami (dystans 5 kilometrów) zostali Damian Wysocki wśród mężczyzn i Katarzyna Wójcik w kategorii kobiet.

- Zarejestrowaliśmy 1060 uczestników dorosłych i 450 dzieci. Musieliśmy z każdym dniem powiększać limity startujących, bo zainteresowanie okazało się bardzo duże. Przyjechały do nas osoby z całej Polski, choćby z Koszalina, Krakowa czy Poznania, także takie, którym my pomagamy przy podobnych akcjach. Wszystkich już teraz zapraszamy na jubileuszową, piątą edycję w przyszłym roku - powiedział Paweł Jańczyk, prezes stowarzyszenia "sieBiega", jednego z głównych organizatorów wczorajszego biegu.

Więcej o: