Nicolai Klindt tuż za podium mistrzostw Danii. Medal miał na wyciągnięcie ręki

Nicolai Klindt zajął czwarte miejsce w rozegranym w Holsted finale indywidualnych mistrzostw Danii. Żużlowiec Włókniarza świetnie rozpoczął zawody i do końca walczył o miejsce w ścisłym finale. Mistrzem został Niels Kristian Iversen.

Nicolai Klindt świetnie rozpoczął piątkowy finał indywidualnych mistrzostw Danii w Holsted. Po dwóch seriach startów miał na koncie komplet punktów i wspólnie z Madsem Korneliussenem przewodził stawce. Środkowa faza zawodów była jednak dla reprezentanta Włókniarza nieudana. W dwóch kolejnych biegach zgromadził tylko jeden punkt i wydawało się, że szanse na finał zostały pogrzebane.

Klindt nie poddał się jednak i zwyciężył otwierający ostatnią serię startów wyścig. Kolejne biegi ułożyły się po jego myśli i przed startem do dwudziestego wyścigu wciąż miał matematyczne szanse na awans. W biegu tym wygrać musiał Mikkel Bech lub Hans Andersen. Zwycięstwo kogoś z dwójki Bjarne Pedersen-Lasse Bjerre ostatecznie pozbawiało Klindta udziału w finale.

W pierwszym podejściu do wyścigu wykluczony został Mikkel Bech. W powtórce Hans Andersen przedarł się z trzeciej pozycji na pierwszą ostatecznie pozbawiając medalowych szans Bjarnego Pedersena i Lassego Bjerre. Te tymczasem otworzyły się przed Nicolaiem Klindtem.

W finale oprócz 28-latka wystartowali: lider po rundzie zasadniczej Kenneth Bjerre oraz dwaj uczestnicy Grand Prix - Niels Kristian Iversen i Nicki Pedersen. Najlepszy okazał się Iversen, a ponieważ Bjerre minął linię mety jako trzeci, tytuł po raz piąty z rzędu powędrował do Iversena. Klindt w finale nie odegrał większej roli i marzenia o medalu musi odłożyć przynajmniej do przyszłego roku.

Finał indywidualnych mistrzostw Danii:

1. Niels Kristian Iversen 15

2. Kenneth Bjerre 14

3. Nicki Pedersen 13

4. Nicolai Klindt 10

5. Bjarne Pedersen 10

6. Lasse Bjerre 9

7. Hans Andersen 8

8. Rasmus Jensen 8

9. Mikkel Bech 7

10. Rene Bach 7

11. Mads Korneliussen 6

12. Patrick Hougaard 6

13. Peter Kildemand 4

14. Michael Jepsen Jensen 4

15. Ulrich Oestergaard 2

16. Claus Vissing 2

17. Kenni Nissen NS

18. Jesper Scharff NS

Biegi z udziałem Nicolaia Klindta:

I. Klindt, K. Bjerre, R. Jensen, Bech

V. Klindt, L. Bjerre, Bach, Vissing

IX. Hougaard, B. Pedersen, Klindt, Korneliussenem

XIII. Iversen, N. Pedersen, Andersen, Klindt

XVII. Klindt, Kildemand, M. Jensen, Oestergaard

Finał: Iversen, N. Pedersen, K. Bjerre, Klindt

Więcej o: