TRANSFERY. Maciej Makuszewski bliski wypożyczenia do Lecha Poznań

Skrzydłowy Maciej Makuszewski jest bliski przejścia do Lecha Poznań. W grę wchodzi wypożyczenie z opcją wykupu z Lechii Gdańsk.

Najbliższy wzmocnienia Kolejorza niezależnie od ruchów transferowych w drugą stronę jest Maciej Makuszewski z Lechii Gdańsk. Już na początku przyszłego tygodnia może się pojawić w Poznaniu. Planowane jest wypożyczenie z opcją wykupu, bowiem skrzydłowy jest związany z trójmiejskim klubem aż do 2020 roku.

Mimo długiej umowy Lechia nie jest zainteresowana tym piłkarzem, dlatego doszła do porozumienia z Lechem w sprawie wypożyczenia, co potwierdził agent piłkarza Mariusz Piekarski. Teraz trwają rozmowy klubu z zawodnikiem, ale nie powinno być problemów z ustaleniem warunków. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem już w poniedziałek Makuszewski pojawi się na testach medycznych w poznańskiej klinice Rehasport.

Maciej Makuszewski miałby w ekipie Kolejorza zastąpić Gergo Lovrencsicsa, który nie przedłużył wygasającej umowy. Makuszewski ma na koncie 111 meczów w polskiej ekstraklasie, w której strzelił 17 goli. Ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu do portugalskiej Vitorii Setubal.

Lech Poznań pozyskał dotąd trzech zawodników, tj. Słowaka Matusa Putnocky'ego, Duńczyka Lasse Nielsena i Radosława Majewskiego.

Czy Maciej Makuszewski będzie wzmocnieniem Lecha?
Więcej o: