Lech Poznań. Były lechita doradzał Radosławowi Majewskiemu w transferze do Kolejorza. "Zaaklimatyzuje się w Lechu"

Radosław Majewski przy transferze do Lecha Poznań pytał o radę swojego Błażeja Telichowskiego, z którym zna się jeszcze ze wspólnej gry w Dyskobolii Grodzisk Wlkp. - To pozytywny i wesoły chłopak, który nie będzie miał problemu z aklimatyzacją - zachwala kolegę gracz Miedzi Legnica.

Błażej Telichowski grał razem z Radosławem Majewski w Dyskobolii Grodzisk Wlkp. i Polonii Warszawa. Później ich drogi się rozeszły - Majewski wyjechał do Anglii grać m.in. w Nottingham Forest i Huddersfield. Z kolei Telichowski w tym czasie był piłkarzem siedmiu różnych klubów. Dziś 31-letni obrońca reprezentuje barwy Miedzi Legnica, z kolei Majewski właśnie podpisał kontrakt z Lechem Poznań.

Nowy piłkarz Kolejorza nie ukrywa, że decydując się na powrót do Polski sugerował się też podpowiedziami starego kolegi z boiska. - Rozmawialiśmy, a Radek pytał mnie o to, gdzie może zamieszkać. Utrzymywaliśmy kontakt od czasu wspólnej gry, czasami do siebie pisaliśmy - mówi Telichowski na oficjalnej stronie Lecha Poznań.

Ex-lechita nie ma wątpliwości, ze Majewski poradzi sobie w Poznaniu: - To bardzo dobrze wyszkolony technicznie piłkarz. Niezwykle pracowity i profesjonalnie podchodzący do swoich obowiązków. Często po treningach zostawał w klubie, pracował nad swoimi mankamentami, by stać się lepszym zawodnikiem - opisuje Telichowski i dodaje: - To pozytywny i wesoły chłopak, który nie będzie miał problemu z aklimatyzacją. Takie osoby są w szatni bardzo potrzebne. W Lechu może się odbudować i jestem pewien, że pomoże tej drużynie osiągnąć w przyszłym sezonie dobry wynik.

Więcej o: