Żużlowa ekstraliga: Betard Sparta Wrocław kontra Falubaz Zielona Góra

W ósmej kolejce ekstraligi żużlowej rozpocznie się seria rewanżowa, a tym samym walka o punkty bonusowe. Betard Sparta w Poznaniu zmierzy się z Falubazem Zielona Góra.

Pierwsze spotkanie Falubazu Zielona Góra ze Spartą Wrocław zakończyło się wygraną Falubazu 48:42. Niestety, wrocławianie w meczu rewanżowym pojadą bez Maksyma Drabika. Junior Sparty, występując w lidze szwedzkiej, złamał lewą nogę aż w trzech miejscach: udzie, podudziu oraz w kostce. Zawodnik przeszedł operację w Szwecji i wkrótce wróci do kraju. Jest raczej przesądzone, że dla Drabika sezon już się skończył.

Po raz kolejny w składzie zespołu z Zielonej Góry awizowany jest Jarosław Hampel, który złamał nogę w czerwcu ubiegłego roku. Jego rehabilitacja przebiegała dłużej, niż się spodziewano, i kolejny już raz trener Marek Cieślak zastosuje zastępstwo zawodnika. Początek meczu w niedzielę o godz. 17 na Golęcinie w Poznaniu.

Awizowane składy

Falubaz: 1. Patryk Dudek, 2. Andriej Karpow, 3. Jason Doyle, 4. Jarosław Hampel, 5. Piotr Protasiewicz, 7. Krystian Pieszczek.

Sparta: 9. Tai Woffinden, 10. Szymon Woźniak, 11. Maciej Janowski, 12. Tomasz Jędrzejak, 13. Vaclav Milik, 15. Damian Dróżdż.

Więcej o: