Transfery. Oficjalnie: Lubos Kamenar nowym zawodnikiem Śląska Wrocław

28-letni bramkarz ze Słowacji Lubos Kamenar podpisał kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Z klubem z Oporowskiej związał się dwuletnią umową.

Kamenar trafił do Śląska na zasadzie wolnego transfer, bowiem jego kontrakt ze Spartakiem Trnawa obowiązywał tylko do końca obecnego sezonu. Klub z Trnawy kilka dni temu ogłosił, że nie przedłuży umowy z 28-letnim golkiperem.

Mierzący 193 cm Lubos Kamenar ostatnie trzy miesiące nie grał w pierwszym zespole, po tym jak stracił miejsce w bramce bo słabym występie w jednym z meczów ligi słowackiej. Jego miejsce w bramce Spartaka zajął 19-letni Adam Jakubech, który okazał się jednym z odkryć tamtejszej ekstraklasy. Kamenar w sezonie 2015/16 zagrał w 19 ligowych spotkaniach, w których wpuścił 15 bramek. W ośmiu meczach zachowywał czyste konto.

28-letni Słowak zawodnikiem Spartaka Trnawa był od lipca 2015 roku. W europejskiej piłce zaistniał jako zawodnik francuskiego FC Nantes. W sezonie 2009/10 Kamenar rozegrał aż 35 ligowych spotkań w zespole "Kanarków", który rywalizował wówczas na boiskach Ligue 2. Później zawodnik nie mógł już liczyć na regularną grę. Był kilkukrotnie wypożyczany m.in. do tureckiego Sivassporu i Celticu Glasgow. Na swoim koncie ma również dwa występy w reprezentacji Słowacji.

Lubos Kamenar w Śląsku będzie występował z numerem 1 na koszulce. W minionym sezonie z "jedynką" we wrocławskim zespole grał Mateusz Abramowicz. Śląsk poinformował za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, że nie przedłuży wygasającego za miesiąc kontraktu z wychowankiem KP Brzeg Dolny. Ważne umowy na kolejny sezon mają dwaj inny bramkarze Mariusz Pawełek i Jakub Wrąbel.

Więcej o: