Celtic Glasgow, Averta Kopenhaga... Czas na Jaga Cup 2016

20 drużyn z rocznika 2006 weźmie udział w turnieju Jaga Cup 2016. Rywalizacja odbędzie się w sobotę i niedzielę na Stadionie Miejskim w Białymstoku

BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Organizatorami imprezy są Jagiellonia Białystok, Polskie Radio Białystok oraz Stadion Miejski w Białymstoku. W turnieju wezmą udział drużyny z rocznika 2006.

- Chcemy, aby nasi najmłodsi wychowankowie już na początku przygody z futbolem mogli skonfrontować swoje umiejętności z czołowymi ekipami z Polski i Europy. Dlatego w tym roku zaprosiliśmy do udziału wiele znanych drużyn. Swoje uczestnictwo potwierdził m.in. Celtic Glasgow - mówi dyrektor jagiellońskiej Akademii, Sławomir Kopczewski.

Drużyna ze Szkocji nie jest jedynym zagranicznym zespołem, który w tym pojawi się w Białymstoku. Swój udział potwierdziły również duńska Averta Kopenhaga, białoruski FK Mińsk oraz ukraiński FK Kowel.

Do Białegostoku przyjadą również drużyny z całej Polski, m.in. GKS Bełchatów, Polonia Warszwa, Znicz Pruszków, Cracovia, Arka Gdynia i Lechia Gdańsk. Nie zabraknie również akademii, które w ostatnim czasie podpisały umowy partnerskie z Jagiellonią, czyli BKS Lublin i Falcon Sokółka.

Zmagania w grupach rozpoczną się w sobotę o godz. 10 na bocznym boisku stadionu miejskiego. Finały w niedzielę od godz. 10 na płycie głównej stadionu.

Więcej o: