Ostatni akord ligi. Radomiak zagra z Puszczą w Niepołomicach

W sobotę w Niepołomicach zawodnicy Radomiaka Radom rozegrają ostatni mecz w sezonie. Rywalem Zielonych będzie miejscowa Puszcza.

Piłkarze Radomiaka do pojedynku ostatniej kolejki przystępować będą z szóstego miejsca w tabeli. Jedno jest pewne. Po tym jak w 88. minucie pojedynku 33. kolejki - Wisła Puławy zdobyła bramkę, która dała jej remis w starciu z ROW-em Rybnik, to wówczas stało się jasne, że radomianie stracili wszelkie szanse udziału w barażach o awans do I ligi. Te jak wiemy daje uplasowanie się na czwartym miejscu w lidze, a podopieczni Wernera Liczki do tej właśnie lokaty tracą cztery punkty.

Co najwyżej w Niepołomicach mogą ich zdobyć trzy i ewentualnie jeszcze wyprzedzić tarnobrzeską Siarkę. To jest wariant optymistyczny.

Za to ten negatywny - czyli porażka beniaminka - może sprawić, że Radomiak spaść może nawet na 10. miejsce a tego w Radomiu wszyscy chcą uniknąć.

Otóż w przypadku gdy piłkarze reprezentujący nasze miasto znaleźli by się na wspomnianej 10 pozycji, wówczas od przyszłego sezonu nie mogliby liczyć na dotychczasowe środkowi finansowe (stypendia) wypłacane przez Urząd Miejski.

Tak więc jest o co grać.

Tymczasem rywal Radomiaka a więc piłkarze Puszczy Niepołomice, nie wygrali żadnego z czterech ostatnich meczów. W kolejce numer 33 Puszcza już po 21 minutach przegrywała w Górze z Nadwiślanem 0:3, ale ostatecznie zdobyła dwie kolejne bramki i pojedynek zakończył się jednobramkową porażką.

W sobotnim starciu w barwach radomian nie zobaczymy na pewno Davida Kwieka. Wprawdzie pomocnik jest już po przebytej kontuzji, ale jeszcze odczuwa jej skutki i grzechem byłoby wprowadzać go na ostatnie spotkanie sezonu. Piłkarz ma za to być gotowy do walki o podstawowy skład, po dwóch tygodniach przerwy, kiedy radomianie wznowią przygotowania do przyszłego sezonu.

Mecz Puszcza vs Radomiak, podobnie jak i wszystkie mecze 34. kolejki odbędzie się w sobotę o godz. 17.