Lech Poznań podał plan sparingów. Rywale nie rzucają na kolana

Dwaj beniaminkowie ekstraklasy - Arka Gdynia i Wisła Płock - są w gronie rywali piłkarzy Lecha Poznań podczas letnich przygotowań do nowego sezonu. Kolejorz ma w planach rozegranie co najmniej czterech meczów kontrolnych.

Większość zawodników Lecha Poznań jest teraz na urlopach. Pierwszy trening przed nowym sezonem jest zaplanowany na 13 czerwca. Pięć dni później zespół Jana Urbana uświetni obchody 85-lecia Victorii Września i zagra z czwartoligowcem na jego terenie. 20 czerwca lechici udadzą się na obóz przygotowawczy, który w tym roku wyznaczono w Sochocinie koło Płońska. Obóz potrwa dziesięć dni i w jego trakcie poznaniacy zagrają kolejne dwa sparingi.

22 czerwca rywalem Kolejorza w Sochocinie będzie Wisła Płock, a 28 lub 29 czerwca - inny beniaminek ekstraklasy, Arka Gdynia. To drugie spotkanie ma się odbyć w Ostródzie.

Po powrocie z obozu Lech zagra w Poznaniu jeszcze jeden mecz towarzyski, ale przeciwnik nie jest jeszcze znany. Przed zaplanowanym na połowę lipca startem sezonu ligowego lechici powinni jeszcze rozegrać mecz o Superpuchar Polski. Nie wiadomo jednak, czy spotkanie dojdzie do skutku. A jeśli nie, to pewnie w drugi weekend lipca będzie trzeba poszukać jeszcze jednego sparingpartnera.

Więcej o: